• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Огляд літератури: «Краса землі моєї України»

Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.

З метою виховання у читачів любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї батьківщини, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи в нашій шкільній бібліотеці було проведено огляд літератури " Краса землі моєї України".


4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день тварин — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення.

Згідно зі статистикою, щогодини з лиця Землі зникають безповоротно три види тварин. Щодня зникає більше 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більше ніж на третину.

В Україні День захисту тварин святкується починаючи із 2000 року.

День тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності захисту тварин.

Збереження, невиснажливе використання та відновлення тваринного світу залежить від кожного з нас, тому закликаємо долучитись до відзначення Всесвітнього дня захисту тварин і особистими справами внести свій посильний внесок у цю необхідну та добру справу!


Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей.Передумовою до розстрілів була відверта брехня про участь євреїв у мінуванні та вибухах на Хрещатику, внаслідок яких загинуло чимало солдатів і офіцерів вермахту. Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – довжиною у два з половиною кілометри, яка місцями сягала 50-метрової глибини. Наприкінці вулиці влаштували ворота, за які людей пропускали групами по 30-40 чоловік. Попередньо їх примушували роздягатися, відбирали особисті речі, потім поліцаї дубинками гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Тіла розстріляних скочувалися по укосу на дно. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх присипали землею.

Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.

До цієї трагічної дати в бібліотеці нашого закладу організовано книжкову виставку " Бабин яр - забуттю не підлягає!"

Книжкова виставка "Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди! "

Завдяки вогню життя людей кардинально змінилося – вогонь став надійним товаришем і помічником людині. Але необережне поводження з вогнем може привести до біди, адже багато пожеж відбувається з вини людей, зокрема дітей. До проведення Тижня знань пожежної безпеки у шкільній бібліотеці представлено книжкову виставку "Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди! ".

Учні знайомляться з правилами безпечної поведінки при пожежі, куди потрібно звертатись за допомогою.


До Міжнародного дня толерантності

Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі.

Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості

У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.

Пропагування терпимості має особливу важливість в сьогоднішню епоху стрімкого посилення глобалізації, мобільності та взаємозалежності.

Ми всі різні. Але ми всі рівні. Як говориться в чудовій рекламі «Ініціативи розмаїття» - «у нас більше спільного, ніж ви думаєте». Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування у читачів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов бібліотека підготувала виставку літератури « Толерантність врятує світ».


Тематична книжкова виставка «Великий гуморист »

(До дня народження О. Вишні) (1889-1956)



З 10 листопада 2020 року в читальній залі нашої бібліотеки експонується тематична книжкова виставка "Великий гуморист"

12 листопада виповнюється 131 рік від дня народження українського письменника Остапа Вишні. Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади і здобув всенародне визнання самобутнього майстра української сатири й гумору. Започаткував у літературі новий жанр – усмішку, яка стала своєрідною візитівкою його творчості.

Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) народився в місті Груні Сумської області 11 листопада 1889 року в селянській родині.

Перші твори письменника під псевдонімом Павло Грунський з’явились 1919 року. З 1921 року він підписує свої твори вже як Остап Вишня.

Гумористичні твори Остапа Вишні мали великий успіх у читачів і друкувались в перекладах російською та іншими мовами.

День української писемності та мовиТрадиційно щороку в Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови.

В нашій шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку

" Як річка з роду і до роду, так мова з'єднує народ!"


Цікавинки про українську мову

Чи знаєш ти українську мову? Відповідай на питання та перевіряй свої знання

1. Згідно з даними Національної Академії Наук України, сучасна українська мова — це близько 256 тисяч слів.

2. Найбільш уживана літера абетки — «П». З неї починається найбільша кількість слів. Найменш уживана — «Ф».

3. Одна з особливостей української мови — велика кількість зменшувальних форм. Навіть слово «ворог» має зменшувально-пестливу форму: «...згинуть наші вороженьки, як роса на сонці».

4. За лексичним запасом найбільш близькими до української мови є: білоруська (84%), польська (70%) та сербська (68%).

5. Так звані «дзеркальні» фрази або слова: їх можна читати як зліва направо, так і справа наліво — «Я несу гусеня»

6. Найбільше перекладений літературний твір – "Заповіт" Тараса Шевченка (147 мовами).

7. Українська мова належить до старописемних мов – її писемна традиція налічує близько тисячоліття.

8.Українська входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю мовою світу (після італійської).

9. Офіційно вважається, що після видання «Енеїди» Івана Котляревського, українська мова була прирівняна до літературної мови. Івана Котляревського по праву вважають основоположником нової української мови.

10. Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі, і за кількістю носіїв займає 26-те місце в світі.

Загадки про мову

МОЯ ЧУДОВА РІДНА МОВА - презентація з виховної роботи
Пропоную Вам відгадати загадки про мову:

1.Маленька, менша від мачини,
Ні з ким не стану на борню.
А при читанні, коли треба,
Й людини мову я спиню
Що це таке?



2.Злита з хвостиком ця крапка,
Невелика, власне, лапка.
Робить паузу, всім знайома.
Як вона зоветься?



3.Він після речення, цитати
Вмостився, схожий на гачок
Всіх нас примушує питати
А сам ні пари з вуст — мовчок.



4.Що за знак - стрункий як спис.
Він над крапкою завис.
Спонука до поклику,
Хто ж бо він?



5.В слові знаєш де я є?
Після кореня.
А призначення моє -
словотворення.

Я творю нові слова
або форми слова,
щоб красива і жива
розквітала мова... Хто я?


6.Двічі повторив Панько Вареник
український вказівний займенник
і здивовано гукнув до друга:
"Це ж так зветься африканська муха!"
Яка назва цієї мухи?


7.Хоч в усній мові нас немає,
а на папері мовчимо,
та все, що ти читаєш, друже,
сприймати правильно вчимо.
Хто ми?



8.Коли твір якийсь готую,
різні речення пишу,
щось, буває, я цитую,
мову вводячи чужу.
Але, любий мій читачу,
як для вас її позначу?
Тут уже не допоможуть
ані коми, ні крапки,
у пригоді стати можуть -
здогадались ви?



9.Я такий же, як знак розділовий,
і відомий шкільній дітворі.
Та в словах української мови
я пишусь не внизу, а вгорі.
Спробуй лиш написати ім'я -
зразу стану потрібним і я.





Відповіді:

1. КРАПКА

2. КОМА

3. ЗНАК ПИТАННЯ

4. ЗНАК ОКЛИКУ

5. Суфікс

6. Цеце

7.Розділові знаки

8. Лапки

9. Апостроф

Виставка "УЧІТЕСЯ, ЧИТАЙТЕ..."

2020-11-02

/Files/images/veresen_2020/IMG_7921.JPG

Конкурс "Збережемо нашу планету зеленою і квітучою"

Людина завжди залежатиме від природи, бо становить собою невіддільну від неї частку. Минули ті часи, коли людина, втручаючись у природу, не ризикувала завдати їй непоправної шкоди.

З метою формування розуміння правильного використання природних ресурсів та виховання в учнів бережливого ставлення до природи, був проведений конкурс "Збережемо нашу планету зеленою і квітучою". Він ділився на два напрями: конкурс виробів із природного матеріалу та конкурс плаката. Всі класні колективи активно взяли участь у цьому конкурсі.

Конкурс
виробів із природного матеріалу

Конкурс плакатів про бережливе ставлення до природи




Урок «Україна без сміття!!! Вчимося сортувати!!!!».

Як зберегти нашу планету, як запобігти екологічній небезпеці та врятувати цілий світ, просто сортуючи сміття? - про це дізналися учні нашої школи під час проведення цікавого уроку «Україна без сміття!!! Вчимося сортувати!!!!».

Бібліотекар розповіла учням як саме сортувати сміття правильно, яка від цього користь для екології, продемонструвала відео фрагменти та показала мультфільм “Що робити з відходами”.

4-В клас







7-А клас







Загальношкільна акція «Батарейки, здавайтесь!!! Одна пальчикова батарейка забруднює природу на півстоліття!!!!»

Кожна людина в світі може зробити вклад в покращення екологічного стану нашої планети, і почати можна з найпростішої справи – утилізації батарейок.

Тому учні та вчителі нашої школи активно взяли участь в

загальношкільній акції «Батарейки, здавайтесь!!! Одна пальчикова батарейка забруднює природу на півстоліття!!!!».

Батарейки містять у собі важкі метали, що сильно забруднюють навколишнє середовище. Одна викинута пальчикова батарейка при розкладанні в ґрунті впливає приблизно на 20 квадратних метрів землі. Важкі метали потрапляють у повітря, в підземні води, а звідти до організму людини. Різні метали - ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець і цинк, які мають властивість накопичуватися в живих організмах, у тому числі і в організмі людини, завдають істотної шкоди здоров'ю, зокрема сприяють виникненню онкозахворювань та хвороб щитовидної залози.




Пам’ятаймо, що кожен з нас щодня власними вчинками визначає у якому світі і у якому суспільстві житимемо далі!

Екологічна вікторина на тему: «Знавці природи»

Згідно плану проведення Всеукраїнського місячникашкільних бібліотек « Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» та з метою показати учням всю відповідальність за наслідки людського впливу на природу в нащому закладі було проведено екологічну вікторину «Знавці природи» . Учні взяли участь у вікторині, продовжили твір-розповідь про землю та відгадували екологічні загадки.



Екологічна гра «Стежинка у світ природи»

15 жовтня в шашому закладі була проведена екологічна гра «Стежинка у світ природи».

Мета заходу: виховувати у дітей любов до рідного краю та бережливе ставлення до природи, бажання охороняти та примножувати її багатство та красу, прищеплювати вміння культурно поводитись на природі та сортувати сміття.

Бібліотекар школи разом з активом бібліотеки ознайомила учнів з такими поняттями як «екологія» та «природа», розповіла про те, що треба робити, щоб зберегти рідну природу,а також провела екологічну гру «Стежинка у світ природи». Домашнім завданням дітям було намалювати улюблену малюнок " Бережіть природу" і діти гарно впоралися з цим завданням.

Книжкова виставка : «Захищай, Примножуй, Бережи!!!»

Рідна природа… Кожний із нас живе в неосяжному, розмаїтому чарівному світі… Але не кожен здатний бачити його красу, усвідомлювати себе його часткою, бережливо ставитися до природи!

Для всіх відвідувачів бібліотеки нашого закладу було організовано книжкову виставку : «Захищай, Примножуй, Бережи!!!» , метою якої є виховання бережливого ставлення до природи, прищеплення любові до читання, формування у них почуття відповідальності перед майбутніми поколіннями за збереження навколишнього середовища, за розумне господарювання.

Благодійна акція « Подаруй книгу шкільній бібліотеці»

Підсумки акції "Подаруй бібліотеці книгу!"

Упродовж жовтня 2020 року нашою шкільною бібліотекою було проведено благодійну акцію « Подаруй книгу шкільній бібліотеці», під час якої кожен охочий мав змогу подарувати книгу до бібліотеки.

Бібліотека щиро вдячна всім, хто долучився до акції та подарував корисні й цікаві книги !

Акція продовжена ,тому запрошуємо всіх шанувальників Книги брати участь і робити посильний внесок у примноження нашої книжковиої скарбниці.

Акція «Збережи дерево – здай макулатуру»

З 01 по 31 жовтня 2020 року в нашому закладі проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Учням було запропоновано взяти участь в акції «Збережи дерево – здай макулатуру».

Мета акції: привернути увагу дітей, їх батьків до проблеми дбайливого ставлення до такого багатства - як ліс, який є важливим природним ресурсом в господарській діяльності людини, але ще більш важливим ресурсом в збереженні екології навколишнього середовища .






Виручені кошти будуть використані для поповнення фонду бібліотеки новими книгами.

Акція ще триває!!! Тож долучайтеся!!!!

Буккросинг з літератури екологічної тематики: «Вільна книжка – у вільне читання»-книгу сам почитав, товаришу почитати віддав!

Згідно плану проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек « Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» було проведено новий цікавий тип роботи з маленькими читачами - буккросинг з літератури екологічної тематики: «Вільна книжка – у вільне читання»-книгу сам почитав, товаришу товаришу почитати віддав!


Мета буккросингу - це популяризація читання!

Інтелектуальна вікторина-гра з екології «Ми самі розумні»

Інтелектуальна вікторина-гра з екології

«Ми самі розумні».

Тренінг - Вчимося сортувати сміття.










Книжкова виставка: «Дивовижний світ тварин »

Книжкова виставка: «Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду!!"»

ВМШБ ЕКО 2020.jpg

Бесіда «Милосердя до природи і людини» - 5 -В клас - класний керівник Головешкіна О.В.

Природа – могутнє джерело пізнання , яке через спілкування розкриває людині свої таємниці й робить її більш чутливою до навколишнього світу. Людина – частина природи, потяг до всього живого закладений у ній від самого народження, та чи не найяскравіше виявляється в дитячому віці.

Мета екологічної бесіди :

  • формування знань про природу, природні явища, рослинний і тваринний світ;
  • розвиток естетичних почуттів: любові, поваги, бережливого ставлення по відношенню до світу природи;
  • спонукання в дітях бажання доглядати за природою і тваринами, берегти і зберігати природні багатства.

Конкурс «Природа вчить та виховує»

Згідно плану проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек « Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» та з метою показати учням всю відповідальність за наслідки людського впливу на природу в нащому закладі вчителем біології Висоцькою Г.В. було проведено конкурс "Природа вчить та виховує"

Екологічний бумеранг та тренінг-подорож «З природою живи у дружбі»

Екологічний бумеранг та тренінг-подорож «З природою живи у дружбі» було проведено вчителем біології Ясенчук Аллою Василівною.

Мета: Збагатити знання учнів про природу. Виховувати бережливе ставлення до рослин, тварин, любов до рідного краю та звернути увагу на стан екології в світі.




День Козацтва та Захисника України

14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника України.

Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю, та героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань північного сусіда-агресора, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя.

До цих свят було організовано книжкову виставку і проведено цікаву вікторину.

ІІІ Всеукраїнський Урок Доброти

Урок про гуманне ставлення до братів наших менших ​присвячений Всесвітньому дню захисту тварин

/Files/images/veresen_2020/4-В клас.jpg

Випуск стінгазети " Вісті з шкільної бібліотеки"

Екскурсія до шкільної бібліотеки учнів 1-х класів


План проведення

Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

« Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»

№ п/п

Назва заходу

Клас

Дата

Відповідальні

1.

Відкриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. День відкритих дверей у бібліотеці для учнів, вчителів, батьків.

Екскурсія до шкільної бібліотеки учнів 1-х класів

1-11кл.

1.10.20

Бібліотекар

2.

Книжкова виставка: «Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду!!"»

1-11кл.

Протягом місяця

Бібліотекар

3

Урок «Україна без сміття!!! Вчимося сортувати!!!!». Перегляд мультфільму “Що робити з відходами”

4 кл

6.10.20

Бібліотекар

4

Книжкова виставка: «Дивовижний світ тварин »

1-11кл

Протягом місяця

Бібліотекар

5

Виховні та тематичні години спілкування: «Сторінками Червоної книги України», «Вплив діяльності людини на природу», «Правила поведінки на природі»

1-11кл

Протягом місяця

Класні керівники

6

Бесіди: «Милосердя до природи і людини»

5-11кл

Протягом місяця

Класні керівники

Класоводи

7

Загальношкільна акція «Батарейки, здавайтесь!!! Одна пальчикова батарейка забруднює природу на півстоліття!!!!»

Всі учні та вчителі

Протягом місяця

Педагог організатор,

Бібліотекар

8

Конкурс «Природа вчить та виховує»

1-11кл

Протягом місяця

вчитель природознавства

9

Конкурс «Збережемо нашу планету зеленою і квітучою»

Всі учні та вчителі

Протягом місяця

ЗДВР,Педагог організатр

10

Екологічний тренінг-подорож «З природою живи у дружбі»

8кл

Протягом місяця

Вчитель біології

11

Екологічна вікторина на тему: «Знавці природи»

3- 4кл

Протягом місяця

Бібліотекар

12

Конкурс плакатів «Збережемо нашу планету!!!»

5-11 кл

Протягом місяця

Педагог організатор

13

Екологічний бумеранг

7-8 кл

9.10.19

Вчитель біології

14

Екологічна гра «Стежинка у світ природи»

5кл

15.10.19

Бібліотекар

15

Акція «Збережи дерево – здай макулатуру»

1-11кл

Протягом місяця

Бібліотекар

16

Книжкова виставка : «Захищай, Примножуй, Бережи!!!»

1-11кл

Протягом місяця

Бібліотекар

17

Благодійні акція « Подаруй книгу шкільній бібліотеці»

1-11кл

Протягом місяця

Бібліотекар

18

Перегляд навчальних фільмів екологічного характеру

1-11кл

Протягом місяця

Класні керівники

Класоводи

19

Інтелектуальна вікторина-гра з екології

«Ми самі розумні»

1-2кл

Протягом місяця

Бібліотекар
Класоводи

20

Буккросинг з літератури екологічної тематики: «Вільна книжка – у вільне читання»-книгу сам почитав, товаришу почитати віддав!

1-11кл

Протягом місяця

Бібліотекар

21

Конкурс малюнків: «Природа очима дітей»

2-5 кл

Протягом місяця

Педагог організатор

22

Підведення підсумків проведення місячника. Відзначення кращих читачів бібліотеки, які долучилися до організації та проведення місячника

1-11кл

26.10.18

Бібліотекар, актив бібліотеки

23

Розміщення на сайті (блозі) бібліотеки матеріалів з теми Всеукраїнського місячника

1-11кл

30.10.18

Бібліотекар

День матері

Щороку в другу неділю травня в Україні відзначають найзворушливіше свято — День матері. У 2020 воно випадає на 10 травня. Я також приэднуюсь до привытань:

День пам'яті і примирення

День пам'яті та примирення в Україні встановлено Указом президента, а також Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/den-pam-yati-i-primirennya-2020-ukrajina-istoriya-pam-yatnoji-dati-novini-ukrajini-10989068.html День пам'яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування. День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни. Картинки з днем пам'яті / фото Depositphotos Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/den-pam-yati-i-primirennya-2020-ukrajina-istoriya-pam-yatnoji-dati-novini-ukrajini-10989068.html День пам'яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування. День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни. Картинки з днем пам'яті / фото Depositphotos Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/den-pam-yati-i-primirennya-2020-ukrajina-istoriya-pam-yatnoji-dati-novini-ukrajini-10989068.html Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.Картинки з днем пам'яті / фото Depositphotos Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). В День пам'яті та примирення ми згадуємо і вшановуємо тих, хто боровся з нацизмом, героїчно захищав свою землю. Сьогодні кожен із нас як ніколи розуміє справжню ціну словам «хвилина миру». Бо, як і 75 років тому, українцям доводиться відстоювати цілісність та незалежність своєї держави. День пам'яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування. День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/den-pam-yati-i-primirennya-2020-ukrajina-istoriya-pam-yatnoji-dati-novini-ukrajini-10989068.htm


Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/den-pam-yati-i-primirennya-2020-ukrajina-istoriya-pam-yatnoji-dati-novini-ukrajini-10989068.html
День пам'яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування. День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни. Картинки з днем пам'яті / фото Depositphotos

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/den-pam-yati-i-primirennya-2020-ukrajina-istoriya-pam-yatnoji-dati-novini-ukrajini-10989068.ht
День пам'яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування. День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни. Картинки з днем пам'яті / фото Depositphotos

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/den-pam-yati-i-primirennya-2020-ukrajina-istoriya-pam-yatnoji-dati-novini-ukrajini-10989068.Але, на жаль, так як зараз по всій країні діє карантин, бібліотеки зачинені, пропоную Вам, прочитати в інтернеті твори українських письменників і поетів, які розкривають події та наслідки війни
1. Андрусяк М. Брати грому // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Andrusiak_Mykhailo/Braty_hromu/ 2. Астафьев В. Прокляты и убиты // Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=NDqvnuUzhYc 3. Багряний І. // Режим доступу: Огненне коло http://chtyvo.org.ua/authors/Bahrianyi/Ohnenne_kolo/ 4. Багряний І. Людина біжить над прірвою.// Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Bahrianyi/Liudyna_bizhyt_nad_prirvoiu_vyd_200 9/ 5. Гончар О. Щоденники. Т. 1 (1943–1967) // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Honchar/Schodennyky_Tom_1_1943-1967/ 6. Гончар О. Людина і зброя // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Honchar/Liudyna_i_zbroia/ 7. Гончар О. Прапороносці // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Honchar/Praporonostsi/ 8. Гуменна Д. Хрещатий Яр (Київ 1941 – 1943): роман-хроніка // Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/proza/1522-gumenna-d-hreshhatiy-yar-kiyiv-1941- 1943/ 9. Гуцало Є. Діти війни ; Озброєні діти : [оповідання] / Є. Гуцало // Пролетіли коні : оповідання та повісті // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Hutsalo/Proletily_koni_zb/ 10. Довженко О. Ніч перед боєм // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Dovzhenko/Nich_pered_boyem/ 11. Довженко О. Україна в огні: кіноповість.// Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Dovzhenko/Ukraina_v_ohni_Kinopovist_schoden nyk/ 12. Довженко О. Щоденник (1941–1956) // Режим доступу: http://htyvo.org.ua/authors/Dovzhenko/Schodennyk/ 13. Довженко О. Щоденникові записи, 1939–1956 // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Dovzhenko/Schodennykovi_zapysy_1939- 1956__Dnevnykove_zapysy_1939-1956/ 14. Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства // Режим доступу: file:///C:/Users/uinp/Downloads/zhinki_centralnoyi.pdf 15. Загребельний П. Дума про невмирущого // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Zahrebelnyi/Duma_pro_nevmyruschoho/ 16. Загребельний П. Європа 45 // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Zahrebelnyi/Tvory_v_shesty_tomakh_Tom_5/ 17. Забужко О. Музей покинутих секретів // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Zabuzhko/Muzei_pokynutykh_sekretiv/ 18. Іваничук Р. Вогненні стовпи // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Ivanychuk/Vohnenni_stovpy/ 19. Малаков Д. Оті два роки… у Києві при німцях // http://chtyvo.org.ua/authors/Malakov_Dmytro/Oti_dva_roky_U_Kyievi_pry_n imtsiakh/ 20. Міщенко Д. Батальйон необмундированих: повість // Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Mischenko/Batalion_neobmundyrovanykh_vyd_1 995 21. Самчук У. П’ять по дванадцятій. Записки на бігу // Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/memuari/382-samchuk-u-p-yat-po-dvanadtsyatiy/ а також пропоную переглянути корисні Інтернет-посилання: 1. Від Дніпра до Ельби. Чотири Українських фронти: http://www.istpravda.com.ua/blogs/2011/06/22/43446/; 2. В Україні правильно говорити про "Велику Вітчизняну війну", а не про "Другу світову війну?" // Лікбез. Історичний фронт: http://likbez.org.ua/uk/inukraine-the-right-to-talk-about-the-great-patriotic-war-rather-than-world-warii.html; 3. В’ятрович В. Українська Друга світова (в кольорі): http://gazeta.dt.ua/POLITICS/ukrayinska_druga_svitova_v_kolori.html; 4. Гвоздик В.С., Князьков Ю.П., Штейнле О.Ф. "Георгіївська стрічка", що вона означає: http://www.memory.gov.ua/news/georgiivska-strichka-shcho-vona-oznachae; 5. Гриневич В. Військові мобілізації в Україні 1943–1944 років: "Ви повинні змити власною кров’ю провину перед Батьківщиною і її великим вождем товаришем Сталіним": http://gazeta.dt.ua/SOCIETY/viyskovi_mobilizatsiyi_v_ukrayini_19431944_ro kiv_vi_povinni_zmiti_vlasnoyu_krovyu_provinu_pered_batk.html; 6. Гриневич В. Міф «Великої Вітчизняної війни»: «духовна скрепа» російської ідентичності: http://uamoderna.com/blogy/vladislav-grinevich/wwii-myth-russia 7. Методичні рекомендації щодо відзначення Європейського дня пам’яті жертв сталінізму та нацизму і 75-річниці Пакту Молотова-Ріббентропа: http://www.memory.gov.ua/news/23-serpnya-vidznachatimetsya-evropeiskiiden-pamyati-zhertv-stalinizmu-ta-natsizmu-ta-75-ta-ric; 8. Музиченко Я. Перемога людяності: провідні історики – про українців на різних фронтах Другої світової, високу ціну визволення від нацизму та дбайливе збереження пам’яті про воїнів: http://www.memory.gov.ua/news/peremoga-lyudyanosti-providni-istoriki-proukraintsiv-na-riznikh-frontakh-drugoi-svitovoi-visok; 9. Огієнко В. Як відзначають День Перемоги в Європі: http://www.memory.gov.ua/news/yak-vidznachayut-den-peremogi-v-evropi; 10. Патриляк І. Українські націоналісти проти гітлерівської Німеччини. Рух Опору: http://www.istpravda.com.ua/articles/2014/05/8/142834/; 11. Процик П. Україна. Друга світова війна. Тільки цифри: http://www.pravda.com.ua/articles/2010/05/7/5017138/ 12. У Велику Вітчизняну росіяни розгромили би Німеччину і без участі українців? // Лікбез: http://likbez.org.ua/uk/v-velikuyu-otechestvennuyu-russkie-razgromili-byigermaniyu-i-bez-uchastiya-ukraintsev.html; 13. Ціна перемоги: вклад українців у розгром нацизму // [Сторінка Українського інституту національної пам’яті] / Київ, 2015. – Режим доступу : http://www.memory.gov.ua/news/tsina-peremogi-vklad-ukraintsiv-u-rozgromnatsizmu

АВАРІЯ НА ЧАЕС

Аварія на Чорнобильській АЕС - найбільша ядерна техногенна катастрофа в світі, яка сталася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року. Під час планового відключення реактора, що тривало 20 секунд, різко стрибнула напруга в 4-му енергоблоці АЕС, внаслідок чого стався тепловий вибух, який призвів до жахливих наслідків. https://static.ukrinform.com/photos/2016_04/1461335629-4205.jpg?0.691528827833388 ЖАХЛИВІ НАСЛІДКИ АВАРІЇ НА ЧАЕС Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тис. ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. У жителів забруднених районів, а також у всіх, хто брав участь в ліквідації наслідків аварії, виявили схильність до катаракти, серцево-судинних захворювань, зниження імунітету. Крім того, було доведено, що опромінення невеликими дозами радіації може викликати тривожність та агресивність і впливає на психіку людей та, особливо, дітей. Зараз вважається, що найбільш розповсюдженою хворобою, викликаною викидом радіоактивних речовин в Чорнобилі, є рак щитовидної залози та лейкемія. Окрім того, говорять про збільшення кількості випадків вроджених патологій у дітей, а також про підвищення рівня дитячої смертності на забруднених територіях. Також внаслідок аварії на ЧЕС постраждали 5 120 км² сільгоспугідь та 4 920 км² лісів. У 1986 році було евакуйовано близько 11 6000 осіб. Замість відселеного міста Прип’ять для персоналу ЧАЕС побудовано місто Славутич.

Рекомендовані книги

Репортаж із Чорнобиля

Іллєш А.В., Пральников А.Є. Репортаж із Чорнобиля.– М.: Мысль, 1988.– 176 с.

Книга розповідає про аварію на 4-му енергоблоці ЧАЕС в кінці квітня 1986 р., про ліквідацію її наслідків. Журналісти були в числі перших відряджених газетою “Известия” протягом півроку працювали в зоні аварії.

Чернобыль с намиЯрошенская А.А. Чернобыль с нами.– М.: Книга, 1991.– 160 с.
Сталкери. Документальна розповідьСталкери. Документальна розповідь / Грінпіс Україна.– К.: ДС Україна проект, „А.Л.Д.”, 1996.– 56 с.
Чорнобиль ДСП. Наслідки Чорнобиля

Ковалевська Л. Чорнобиль ДСП. Наслідки Чорнобиля.– К.: Абрис, 1995.– 328 с.

Незалежне розслідування злочину під назвою “Чорнобиль”, документально і фактично підтверджує аналіз проблем ядерного насильства. Вперше показана динаміка розвитку чорнобильської ситуації з 1986 по 1994 роки з використанням статистично достовірних данних радіобіологічних і медичних досліджень.

Чернобыль – каким его увидел мир

Коваленко А.П., Рисованный Ю.В. Чернобыль – каким его увидел мир.– К.: Молодь, 1989.– 176 с.

Книга розповідає як закордонні засоби масової інформації висвітлювали події в Чорнобилі.

Губарев В.С. Зарево над Припятью: Записки журналиста.– М.: Молодая гвардия, 1987.– 239с.– (Эврика).

Книга розповідає про аварію на Чорнобильській АЕС, про історію розвитку вітчизняної атомної промисловості, про сьогодення та майбутнє мирного атому.

Радиация и рак. Нетрадиционные методы профилактики и лечения

Кругляк Л.Г. Радиация и рак. Нетрадиционные методы профилактики и лечения.– Донецк: Донеччина, 1998.– 320с.

У книзі поєднані дві важливі теми, які висвітлюють проблеми допомоги людям, що знаходились під впливом іонізуючої радіації, а також онкохворим.

Ядерный след

Ядерный след / В.С. Губарев, И. Камиока, И.К. Лаговский и др.; Сост. Г.Малкин.– М.: Энергоатомиздат, 1990.– 104 с.– (Пресс-клуб Советского комитета защиты мира; Ядерное общество СССР).

У книзі радянські і японські журналісти розповідають про розвиток ядерної енергетики, про аварії на Південному Уралі і в Чорнобилі, та про ліквідації їх наслідків, про вплив аварії на екологію. Вперше розповідається про уранову копальню та збагачувальний завод у м.Шевченко. Радянські журналісти розповідають про атомну промисловість Японії.

Бремя “мирного” атома

Куркин Б.О. Бремя “мирного” атома.– М.: Молодая гвардия, 1989.– 269 с. – (Свободня трибуна)

Про проблеми сучасного стану і перспективи розвитку ядерної енергетики, про уроки Чорнобильської катастрофи.

Діти Чорнобиля.

Гуцало Є. Діти Чорнобиля.– К.: Соняшник, 1995.– 104 с

Трагедія Чорнобиля – основний зміст цієї книги. „Україна після атомної катастрофи 1986 р. стала скорботною чорнобильською матір’ю для українського народу, і весь світ живої природи став її невинною жертвою”. Книга „Діти Чорнобиля” – це правдиві розповіді про трагічне буття юних героїв – уже після Чорнобиля.

Чорнобиль: Документальна повість

Щербак Ю.М. Чорнобиль: Документальна повість.– К.: Дніпро, 1989.– 223.– (Романи й повісті.№1)

Автор часто бував у Зоні АЕС, мав численні зустрічі з учасниками „опору атомній стихії”. Враження від побаченого, почутого лягли в основу документальної повісті. Письменник розкриває подробиці аварії, аналізує факти, вчинки фізиків, медиків, авіаторів, персоналу АЕС. При цьому приділяє особливу увагу причинам, що привели до вибуху четвертого реактора.

Вибір пам’яті: Вірші і поеми

Горлач Л.Н. Вибір пам’яті: Вірші і поеми.– К.: Молодь, 1988.– 160 с.

Книга публікує вірші громадянського звучання та інтимної лірики, а поети – про щоденний подвиг людей, що працювали на Чорнобильській АЕС в „дні суворого іспиту”.

Храм Солнца: СтихотворенияДрач И.Ф. Храм Солнца: Стихотворения.– К.: Рад.письменник, 1988.– 125с.
Дозиметрична зона: Поезії.

Ночовний М.В. Дозиметрична зона: Поезії.– К.: Укр.письменник, 1992.– 101 с.

Вірші збірки намагаються загострити увагу на суперечностях природи, людської душі. „Кохання неприкаяне, невлаштоване, у дечому й трагічне, але всетаки щасливе уже фактом свого існування...”, постає перед читачем

Марія з полином у кінці століття.

Яворівський В.О. Марія з полином у кінці століття.– К.: Радянський письменник, 1988.– 262 с.

Про драматичні події весни 1986 року в чорнобильській зоні, де тривалий час перебував і автор – відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії, голова комісії у справах Чорнобильської катастрофи при Президії Верховної Ради України.

Лицом к лицу: Стихотворения, поэма.Йовенко С.А. Лицом к лицу: Стихотворения, поэма.– К.: Рад. письменник, 1989.– 111 с.
Сім: Поема

Олійник Б.І. Сім: Поема.– К.: Радянський письменник, 1988.– 96 с.

Поема присвячена пам’яті В.Кібенка, М.Ващука, В.Ігнатенка, М.Титенка, В.Тишури, В.Правику та кінорежисеру Володимиру Шевченко.

Фантом: Сб.документ. и художественных произведений о трагических событиях на чернобыльской АЭС

Фантом: Сб.документ. и художественных произведений о трагических событиях на Чернобыльской АЭС.– М.: Мол.гвардия, 1989.–239с.

Збірник знайомить із спогадами, оповіданнями, документальними повістями, а також із п’єсою про трагічні події на Чорнобильській АЕС в квітні 1986 року.

Мужність і біль Чорнобиля: Повість-хроніка: Поеми. Вірші

Мужність і біль Чорнобиля: Повість-хроніка: Поеми. Вірші.– К.: Молодь, 1988.– 144с.

Ця книга є даниною пам’яті загиблих, виявом палкої вдячності всім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС. Містить повість А. Трегубова „Приборкувачі вогню”, вірші Д. Павличко, Б. Олійника, І. Драча та інших присвячені тим, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС.

В Аргентині видали книгу, яка після прочитання стає справжнім деревом

Цікаво ЗНАТИ!!!!

В Аргентині невелике дитяче видавництво Pequeno Editor засновало крутий екопроект – “Дерево-Книга”. «Мі Papá Estuvo en la Selva» (“Мій тато бував у джунглях”) – красива ілюстрована книга, яка викликає захват як у дітей 8-12 років, так і у дорослих. Художники-ілюстратори – Gusti и Anne Decis. За сюжетом – дитина розповідає історію про подорож свого батька у джунглях Еквадору. Історія заснована на реальних подіях. Вона закликає дітей до любові до природи і турботи про навколишнє середовище. Після прочитання книги, кожна дитина зможе (у прямому сенсі) проростити її заново: зарити в землю і почекати деякий час до появи першого паростка дерева. Це можливо завдяки сторінкам, виконаним з переробленого насіннєвого паперу, який дає паростки, якщо його полити. Насіннєвий (посівний) папір – це екологічний матеріал, виготовлений шляхом переробки макулатури. До його складу входять насіння рослин. Якщо листівку з такого паперу посадити в горщик із землею, вона дасть пагони і виросте в квітку або дерево. Незвичайний екопроект отримав назву «Дерево-книга-дерево» і реалізується під гаслом «Дерева і діти можуть рости разом». Перша книга із серії – «Мій тато був у джунглях» була видана в березні 2015 року. Книга закликає захищати екваторіальні ліси від вирубування для майбутнього планети. У книзі можна знайти безліч барвистих ілюстрацій, намальованих екологічними чорнилом. При створенні книги був використаний безкислотний папір, екологічна фарба і насіння жакаранди. Таким чином, книга повертається туди, звідки прийшла.

Всесвітній день книги і авторського права

Читайте! Читайте! Читайте!
Читайте не поспішаючи, щоб не втратити
жодної краплі змісту книги.
Читайте! Нехай не буде жодного дня,
коли б ви не прочитали хоча б однієї
сторінки з нової книги!
К. Паустовський Щиро вітаю всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права! Бажаю Вам нових і нових відкриттів, реалізації ваших творчих задумів та натхнення! Нехай придбана у цей день нова книжка стане Вам справжнім другом і порадником на довгі довгі літа! Цікаві факти про книги, письменників та читачів 1. Усе життя в книзі. Найдовша біографія у світі, видана в книгах — це біографія Вінстона Черчилля. Відомого британського політичного діяча. Про нього видано 22 томів біографії. 2. Найпопулярніший у світі автор — письменниця Агата Крісті. Її книги перекладено 44 мовами, розпродано понад двома мільярдами примірників. Книги Агати Крісті поступаються популярністю лише Біблії. 3. Коли починати читати? За результатами досліджень було виявлено, що не варто довго чекати: уже в 4 роки дитину слід вчити читати, адже в цей час вона добре сприймає нову інформацію. А от тим, хто вчиться після 6 років — засвоювати уроки буде вже складніше. 4. Існує підвид клептоманії, який називається бібліоклептоманією. Це коли людина має потяг до крадіжки виключно книг! Чоловік Стівен Блумберг — є одним із найбільш відомих людей, з таким розладом. За своє життя він вкрав понад 23 тисячі книг. Та не простих, а радісних видань, загальною вартістю у 20 мільйонів доларів. 5. Google вирахував загальну кількість усіх книг на Землі, що були відомі людству. Рахувались художні твори, публіцистика та наукові роботи. Разом їх виявилось: 129 864 880. Тож перейматись про те, що не вистачить цікавих книжок на все життя — не варто. Скоріше життя не вистачить, щоби прочитати навіть 1 % з написаних книг. Ось деякі вислови про книгу та читання: Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев’яніння. Шевченко Т. Г. Книги – морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
Іван Франко Навчайтесь і читайте. Читайте книжки серйозні. Життя зробить усе інше. Ф. Достоєвський Завдання книги - полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його. Я. Корчак Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. Рильський М. Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя, треба ввести її у світ книг. Сухомлинський В. О. Вчасно прочитана книга - величезна вдача. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг або наставник. П.А. Павленко Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити. Дідро































Як навчити дитину швидко читати?

Сучасна школа вимагає від дитини не лише вміння читати, але і високої швидкості читання. Тому важливо знати не тільки те, як навчити дитину правильно читати, але і як навчити дитину швидко читати? Збільшити швидкість читання допоможуть наступні вправи:
  • Читання на час. Вибирається текст, доступний за віком дитини, що дитина читає його протягом певного часу, а потім ви вважаєте кількість прочитаних слів. Можна повторно прочитати його, при цьому кількість прочитаних слів має збільшитися.
  • Читання за ролями. Разом з дитиною розподіліть ролі і читайте за ролями.
  • Знайти слово. У запропонованому тексті дитина повинна знайти потрібне слово. Можна визначити за який час він це зробить, або позмагатися, хто швидше знайде потрібне слово.
  • Гра «Стоп». Під час читання зупиніть дитини словом «стоп», дитина повинна закрити очі. По команді відкриває очі і швидко знаходить те місце, де його зупинили.
Важливу роль в тому, як навчити дитину швидко читати, грає добре розвинений артикуляційний апарат і великий словниковий запас дитини. Різноманітні скоромовки, артикуляційна гімнастика, пояснення нових незнайомих слів, ігри, що розвивають мову дитини, допоможуть досягти успіху. Швидкість читання вашої дитини залежить також від кількості прочитаних книг, чим більше він читає, тим вище швидкість читання. Прищеплювати любов до книг потрібно задовго до навчання читання. З раннього дитинства читайте малюкам. Нехай щоденне читання стане для вас традицією. Обговорюйте з дитиною прочитане, запитуйте, що йому найбільше сподобалося у книжці. Коли дитина освоїть читання, читайте з ним по черзі. Читайте історії з продовженням, щоб йому захотілося почитати на інший день. Дозволяйте дитині самій вибрати книгу для читання. Сходіть з ним в книжковий магазин, нехай він сам побачить, скільки там різноманітних і цікавих книг. В тому, як навчити дитину читати книги, важливу роль відіграє особистий приклад, адже наші діти у всьому нам наслідують. Отже, знаючи, як навчити дитину читати, можна сміливо братися за справу!

Правила для батьків та дітей - розумних користувачів Інтернету

Интернет подорожает, если примут законопроект о блокировке сайтов ...1.Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можутьне бажати того, аби їх батьки були у курсі їх дій в мережі. Важливо не реагуватидосить емоційно, а зробити все можливе, аби зняти цю психологічну напругу. Обговорювати можливі труднощі легше, коли комп’ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, ви можете використовувати Інтернет разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною вашого родинного життя.2. Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить вІнтернеті.Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті. Бажано визначити час перебування дітей в он-лайні. Час, проведений за комп’ютером, необхіднообмежити для того, аби не нанести шкоду стану здоров’я дитини. Ігрова комп’ютерна залежність стала великою проблемою у всьомусвіті.Обговоріть час перебування дитини в Інтернеті та домовтесь про використання будильника. Таким чином ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр. Для роботи за комп’ютером зовсім необов’язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, якій налаштує операційну систему вашого комп’ютера та покаже, як працювати із батьківським контролем. Краще один разпобачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома комп’ютер, якій технічно є незахищененим.Також ви можете пройти он-лайн навчання та навчитись найбільш ефективно використовувати функції безпеки браузера та самостійно налаштовувати батьківський контроль. Встановіть Microsoft Security Essentials зараз, і ваш комп’ютер буде захищеним у реальному часі від вірусів, програм шпигунів та інших зловмисних програм. 4. Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей. Діти навчаються шляхом експериментування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби ваша дитина навчалась не на своїх власних помилках — якомога частіше обговорюйте теми, пов’язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розташованої в мережі. Так ви невимушено створите свої «родинні правила» Інтернет- безпеки. Традиції, норми та правила, які закріпились у родині — довговічні.5. Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом. В житті кожного трапляються помилки. Немає потреби сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації дитина звернеться за допомогою саме до вас. Щоб не сталось, вашадитина повинна бути впевненою, що у будь якій ситуації вона може розраховувати на вашу підтримку та прийняття. Гарний рецепт побудови довірливих відносин — щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу. В невимушеній ситуації набагато легше обговорювати «складні» питання. 6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн. Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію із різних перевірених джерел!Як прищепити любов до читання ?10) Книги, основанные на реальных событиях: irsenas — LiveJournal Ось що радить батькам американський психолог В. Вільямс:• Насолоджуйтеся читанням самі і виробіть у дітей відношення до читання як до задоволення.• Нехай діти бачать, як ви самі читаєте із задоволенням: цитуйте,смійтеся, заучуйте уривки, діліться враженнями про прочитане і томуподібне.• Показуйте, що ви цінуєте читання: купуйте книги, даруйте їх іотримуйте як дарунки.• Нехай діти самі вибирають собі книги і журнали (у бібліотеці,книжковому магазині і тому подібне).• На видному місці будинку повісьте список , де буде відображений прогрес дитини в читанні (скільки книг прочитано і за який термін).• Виділіть удома спеціальне місце для читання (затишний куточок з полицями і тому подібне).• У будинку має бути дитяча бібліотека.• Збирайте книги на теми, які надихнуть дітей ще щось прочитати про це (наприклад, книги про динозаврів або космічні подорожі).• Запропонуйте дітям до або після перегляду фільму прочитати книгу, за якою поставлений фільм.• По черзі читайте один одному розповіді або смішні історії. Розважайте себе самі замість того , щоб дивитися телевізор.• Заохочуйте дружбу дитини з дітьми, які люблять читати.• Розгадуйте з дітьми кросворди і даруйте їх ім.• Заохочуйте читання дітей вголос , коли це лише можливо, щоб розвинути їх навик і упевненість в собі.• Частіше запитуйте думку дітей про книги, які вони читають.• Заохочуйте читання будь-яких матеріалів періодичного друку: навіть гороскопів, коміксів, оглядів телесеріалів – нехай діти читають все що завгодно!• Дітям краще читати короткі розповіді, а не великі твори: тоді у них зявляється відчуття закінченості і задоволення.• Нехай діти кожен вечір читають в ліжку перед тим, як заснути.

Практичні поради батькам молодших школярів " Як досягти оптимальної швидкості читання?

Лучшие книги по психологии – 26 убойных книг — way2day.com Важлива не тривалість, а частота тренувальних вправ. Пам’ять людини налаштована так, що запам’ятовується не те, що є постійним, а те, що миготить, тобто то є, то немає. Тому всі тренувальні вправи слід проводити короткими порціями, але зі значною частотою. Не можна казати: «Доки не прочитаєш, з-за столу не виходь». Для першокласника достатньо домашнього тренування трьома порціями по п’ять хвилин. «Вуркітливе» читання було основним елементом при навчанні в школі В.Сухомлинського. Це таке читання, коли дитина читає вголос, напівголосно, зі своєю швидкістю впродовж п’яти хвилин. Гарні наслідки має читання перед сном. Останні події дня фіксуються емоційною пам’яттю, і вісім годин сну людина перебуває під їхнім впливом. Ще 200 років тому казали: «Студент, науками живущий, учи Псалтирь на сон грядущий». Часто ми радимо дитині прочитати вірш на ніч і покласти книгу під подушку. Ця рекомендація означає одне: останнє враження дня залишається в пам’яті на всю ніч. Якщо дитина не любить читати, то їй найкраще підійде щадний режим читання: дитина читає 1 – 2 рядки й отримує короткочасний відпочинок. Таку можливість дають книжки з великими картинками й одним – двома реченнями внизу. Розвиток техніки читання сповільнюється через слабку оперативну пам’ять. Дочитавши до четвертого слова, учень уже не пам’ятає першого. Корисні такі вправи:багаторазове читання, читання будь-якого тексту в темпі скоромовки, виразне читання з переходом на незнайому частину. Вправа «Блискавка» полягає в чергуванні читання в комфортному режимі з читанням із максимально доступною швидкістю. За командою «Блискавка» дитина читає з прискоренням протягом 20 секунд, надалі тривалість збільшують до 2-х хвилин. Вправа «Буксир». Дорослий читає зі швидкістю, доступною дітям, а діти намагаються читати мовчки, стежити та встигати за дорослим. Вправа «Хто швидше?». На стіл кладуть картки зі статтею. Потрібно знайти конкретне речення в одній із карток , «ковзаючи » очима по тексту . Вправу «Губи» використовують із метою чіткого розмежування дітьми читання мовчки та читання вголос, а також активного зовнішнього промовляння при читанні. За командою « Читати мовчки» діти прикладають палець лівої руки до щільно стиснутих губів. Таким чином, батьки можуть вибрати одну з форм або чергувати перелічені форми та методи роботи, щоб постійно підтримувати інтерес до читання молодшого школяра. «Книга – могутній вихователь. Школа виховує в дітей любов до книги, знань, науки. Але нехай цей могутній вихователь іде поряд із дитиною і в сім’ї. Створюйте, дорогі батьки, духовне багатство сім’ї – сімейну бібліотеку. Нехай найдорожчим подарунком для вашої дитини буде книга!»

Як полікувати "хворі" книги


Корисні поради Книжка – всюди, поруч із нами. Вона наш друг і порадник. Якщо книга "захворіла" пропоную Вам скористатися рецептами лікування книг. **** Щоб книги довше жили, потрібно їх берегти! При читанні слід користуватись закладками, їх можна зробити самому. Закладка - це смужка акуратно відрізаного цупкого паперу, верхній / кінець якої трохи виступає над сторінками книги. Можна розмалювати закладку, прикрасити аплікацією або вишивкою. ***************** **************** · Що робити, коли книжка намокла? Швиденько поставити її в сухому теплому приміщенні, розкрити віялом і стежити, коли вона трохи підсохне, потім покласти книжку під прес. Якщо склеїлись деякі аркуші, обережно кілька разів перегнути їх у різні боки. Дуже склеєні сторінки можна потримати над парою або скористатись тонким гребінцем. **************** ***************** Сліди від олівця чи від пальців на забруднених сторінках обережно витирають м'якою гумкою.
  • Чорнильні плями виводять лимонним соком або лимонною кислотою.
  • Якщо листки книги зім'ялися, під них і зверху на них кладуть поодному чистому, не дуже щільному аркушу білого паперу і теплою (негарячою!) праскою прогладжують кожен листок.
  • Обтріпані краї книжкових сторінок обклеюють папером схожогокольору. Для цього смужку прозорого паперу намазують клеєм, змащеною поверхнею кладуть догори на скло так, щоб правий край допоміжного формату потрапляв на її середину. На обтріпаний край кладуть дрібну смужку паперу (клеєм донизу!). Загинають смужку прозорого паперу по краю сторінки, що ремонтують і наклеюють її загнуту частину на сторінку.
  • Жирні плями слід виводити обов'язково на відкритому повітрі. Беруть бензин або чотири хлористий вуглець, можна додати товчену крейду або зубний порошок. Цю масу акуратно наносять на пляму, а коли вона висохне обережно зчищають. Якщо жирна пляма свіжа, її можна видалити за допомогою праски через прозорий папір або звичайну промокашку. Іржаві плями виводять лимонною або щавлевою кислотою.
  • Іноді в книгах заводяться комахи що псують їх. Здебільшого це трапляється тоді, коли книги стоять на поличках надто щільно або якщо ними дуже рідко користуються. Боротьбу з комахами треба починати з ретельного обслідування приміщення, де знаходяться книги, особливо місць імовірного поселення цих шкідників: під плінтусами, меблями, за вентиляційними решітками. У разі виявлення комах обробити місця по черзі «Примою», а потім «Дихлофосом» (на упаковках цих препаратів вказаний спосіб застосування). Книги, в яких завелись шкідники, необхідно розкрити віялом і поставити на 7-10 днів у щільно закриті коробки або ящики з препаратом «Антиміль». Після проведення такої роботи книги потрібно дуже добре провітрити.
  • «Ліки» для книг (лимонна і щавлева кислоти, перекис водню, гліцерин, формалін, зубний порошок, гідросульфат, бензин, чотирихлористий вуглець тощо) необхідно зберігати у закритих флаконах і банках з етикетками. Етикетки можна зробити із смужок лейкопластиру, на яких шариковою ручкою написати назви. Лейкопластирем зручно заклеювати шийки флаконів з таким! рідинами, як бензин, чотирихлористий вуглець тощо. Перекис водню бажано зберігати в темни; скляних флаконах.
  • Плями від надмірної вологи ні в якому разі не можна витирати ганчіркою, їх змочують 2-3% розчином формаліну (він знижує плісняву). Саму пляму обезбарвлюють перекисом водню. Для цього під листок книги кладуть аркуш щільного білого паперу, перекисом водню змочують пляму, потім через деякий час перекис виводять промокашкою. Процес повторюється до повного зникнення плісняви.
  • Якщо листки книги порвалися беруть шматок звичайного скла, під нього підкладають кольоровий папір необхідного формату. Змащену клеєм смужку паперу обережно підсовують під надірване місце, загинають по краю листка, наклеюють на книжну сторінку.
Рекомендую вам ще прочитати такі книги: · Тімаєв, Р. Живи, книго! : практичні поради, як продовжити життя книжок / Р. Тімаєв. - К. : Молодь, 1980. - 96 с. · Коваленко, Л. Приключения книжки : повесть-сказка / Л. Коваленко ; худож. В. А. Любарский. – Днепропетровск : Промінь, 1977. – 38 с.

Цікавинки про читання

А чи знаєте Ви, що: 1. Під час читання очі дивляться в різні боки. 2. При читанні майже 50% часу очі людини дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися. 3. 95% людей читають дуже повільно – 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини). 4. При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному. 5. Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому – 80%. 6. Протягом години очі 57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто перебувають у відносному спокої. 7. При читанні очі, дивлячись на різні літери, передають різне зображення, а мозок все одно об’єднує їх в одну картинку. 8. Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, а читаючого швидко – 4-2 зупинки. 9. Традиційно у людини обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (тобто 1,5-2 слова одного рядка). У того, що читає швидко – 200-500 знаків (це 33-83 слова кількох рядків). 10. При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок. 11. У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів – 15. 12. При традиційному читанні втрачається 1/6 частина витраченого часу на регресивні очні рухи. 13. Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів за хвилину. 14. Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини. 15. М. Горький читав зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину. 16. Н. А. Рубакін прочитав 250 000 книг. 17. Хтось Е. Гаон дослівно пам’ятав 2500 прочитаних ним книг. 18. Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам’ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню. Заповіді справжнього читача СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ НА ЛІТО. 5 КЛАС | НБУшка
  • Пам’ятай, що читання – одна з найважливіших, найпотрібніших, найсерйозніших робіт не “між іншим”.
  • Навчися користуватися змістом книги.
  • Хоча б одну з читаних тобою останнім часом книг читай з закладкою, помітками олівцем, повертайся іноді до прочитаного.
  • Закриваючи книгу, навіть прочитавши тільки частину її, подумай, що запам’яталося, схвилювало, налякало, утішило, вразило, здивувало.
  • Не залишай книгу не дочитаною без серйозних причин.
  • Постарайся самостійно розібратися у всьому, пояснення незрозумілих слів шукай у тлумачних словниках.
  • Книга добре і надовго запам’ятовується, якщо її розповісти другові, батькам.

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ ДЛЯ ДІТЕЙ

Безпечний інтернет. Ямпільський навчально-виховний комплекс

Ось кілька простих порад для дітей та їх батьків, як безпечно користуватись Інтернетом, щоб не накликати на себе неприємностей.
ДІТЯМ
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
7.Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
8.Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
БАТЬКАМ
1. Підвищуйте власну комп’ютерну та інтернет-обізнаність. Щоб убезпечити свою дитину у мережі Ви маєте знати про інтернет, принаймні, не менше за неї.
2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте інтернет разом. Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас. Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.
3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це. Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у Мережі.
4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.
5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів. Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу, використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей.

Заповіді справжнього читача
  • Пам’ятай, що читання – одна з найважливіших, найпотрібніших, найсерйозніших робіт не “між іншим”.
  • Навчися користуватися змістом книги.
  • Хоча б одну з читаних тобою останнім часом книг читай з закладкою, помітками олівцем, повертайся іноді до прочитаного.
  • Закриваючи книгу, навіть прочитавши тільки частину її, подумай, що запам’яталося, схвилювало, налякало, утішило, вразило, здивувало.
  • Не залишай книгу не дочитаною без серйозних причин.
  • Постарайся самостійно розібратися у всьому, пояснення незрозумілих слів шукай у тлумачних словниках.
  • Книга добре і надовго запам’ятовується, якщо її розповісти другові, батькам.

10 онлайн-бібліотек, де можна скачати та почитати книги українською

Сьогодні все більше людей переходять на цифровий формат читання, проте є й ті, хто не уявляє свого життя без запаху щойно віддрукованих сторінок та літер, до яких можна доторкнутися. Якщо ви все ж таки обираєте електронні книжки замість паперових, або любите читати онлайн – тримайте добірку сайтів, які дають змогу безкоштовно скачати книжки українською мовою.

E-bookua

Більшість книжок, розміщених на цьому сайті, – це художня література (українська та зарубіжна). Є як класичні твори, так і видання наших сучасників. Можна скачати або прочитати одразу на сайті. Також тут є розділ з аудіокнигами, тому якщо ви віддаєте перевагу слуханню – точно знайдете щось собі до душі. Молодим батькам до уваги: на сайті є розділ з українськими народними казками, а також дитячі аудіокниги. Зможете зайняти дитину, поки будете працювати або насолоджуватись тишею.

Чтиво

Це вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Рубрикатор поділений за розділами та авторами, можна знайти твори на будь-який смак – від любовної лірики до химерних романів. Також на сайті є часописи та корисні статті українських авторів. У розділі «Релігійна література» ви знайдете релігійні вчення, духовні твори та церковну літературу різних часів. Тут є багато книг, які важко знайти будь-де, окрім офлайн-бібліотеки.

Бібліотека української літератури

Цей сайт створили 19 років тому, а його ціль – популяризація української мови, літератури та культури. Назва ресурсу говорить сама за себе: тут зібрано дуже-дуже багато українських творів. Можна проглянути найпопулярніші твори сайту або актуальні на сьогоднішній день, почитати біографії відомих українських письменників та поетів, дізнатися цікаві факти з їх життя та історії створення відомих творів.

Відкрита книга

Відкрита книга – це електронна бібліотека класики української та світової літератури, мета якої – розповсюдження та популяризація високоякісної та безкоштовної електронної книги. Знайти тут будь-що не вийде, тому що на сайті зібрані тільки твори, які вже стали суспільним надбанням. Можна скачати класичні видання, ознайомитися з творами шкільної програми, а також можна допомогти бібліотеці з процесом оцифрування книг. І книжку почитав, і корисну справу зробив

Ізборник

Цей сайт дуже специфічний, тому що тут ви не знайдете жодної сучасної книги. Натомість – літописи, історія, політологія, давня українська література та літературознавство, граматики та лексикони ХІV-XVII століття, а також історичні мапи давніх років. Тож якщо ви захоплюєтеся історією України та древньою літературою – цей ресурс точно створений для вас.

Knigogo

Це не повністю безкоштовний сайт з електронними книжками, але на ньому є окремий розділ, в якому зібрана класика української літератури. Тут – найвидатніші твори Івана Нечуя-Левицького, Лесі Українки, Пантелеймона Куліша, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Миколи Хвильового та багатьох інших українських письменників. Якщо бажаєте познайомитися з їх творчістю, пригадати шкільну програму або ж прочитати задану на літо літературу – вам сюди. До того ж, там можна придбати й інші електронні книги на свій смак.

Україніка

Це великий і дуже важливий проект, який упровадила Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Ціль його – зібрати якомога більше інформації про історію та культуру України, «матеріали про природне, географічне середовище, демографічний, економічний, соціальний, освітній, науковий потенціал України, здобутки української нації, її місце у світовому цивілізаційному розвитку». Розділів на сайті дуже багато, читати є про що. Окрім художньої літератури, можна ознайомитися з українським фольклором – казками, легендами, думами, історичними піснями, прислів’ями та приказками. Також почитати корисні статті з літератури та природознавства, психології, краєзнавства та багатьох інших галузей.

Поетика

Цей ресурс дещо відрізняється від інших у нашій добірці, тому що тут зібрані лише поетичні твори. Зручний рубрикатор дозволяє прослідкувати розвиток української поезії від класичного періоду (XVII-XIX ст.) до наших днів (сучасні музичні гурти та поети, їх творчі надбання). Є тут і перекладні вірші всесвітньо відомих авторів – Шекспіра, Байрона, Діккінсона, Пушкіна та інших. Скачати усі ці твори неможливо, проте прочитати їх в онлайні та скопіювати собі в замітки дуже просто. У разі цитування українського перекладу будь-якої книги не забудьте вказати джерело та прізвище перекладача!

JavaLibre

Тут можна скачати книги українською у різних форматах – від звичайного txt до jar, jad та fb2. Окрім традиційних розділів, можна знайти байки, жіночі романи, науку, релігію, філософію та інші тематичні видання. До речі, тут зібрана не лише українська література, а й світова. На сайті також є блог із дописами на книжкову тематику, цікавими жанровими добірками та корисними порадами.

AeLib

AeLib – це бібліотека світової літератури, в якій зібрані оригінальні твори та їх переклади українською мовою. До уваги читачів – художня література різних років (від античної до сучасної), белетристика, філософія, філологія, дитяча та православна література. Більшість книжок доведеться читати онлайн, тому що скачати їх немає можливості.

Книги з з відмінним гумором

Ці твори українських авторів подарують Вам кілька годин приємного і корисного відпочинку!

“Тореадори з Васюківки”

Всеволод Нестайко Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами .

Кайдашева Сім’я

Іван Нечуй-Левицький Іван Нечуй-Левицький — видатний український письменник-реаліст. Майстер слова мав на меті якомога глибше розробити «непочаті рудники» українського життя і створити правдиві образи людей з усіх верств суспільства. Колоритні постаті героїв, соковитий гумор та сміливе поєднання серйозного і навіть трагічного з комічним зробили твори Нечуя-Левицького справжніми перлинами української прози.

За двома зайцями

Михайло Старицький Головний герой комедійної п`єси – легковажний цирульник Свирид Голохвастов, який вирішує вигідним шлюбом виправити своє матеріальне становище. Сподіваючись на свою привабливу зовнішність, Голохвастов починає залицятися одразу до двох дівчат, але народ знає: за двома зайцями побіжиш, жодного не спіймаєш.

“Мисливськi усмiшки та інші оповідання”

Остап Вишня Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) — самобутній український сатирик і гуморист. Його творам властиві лаконізм, дотепність і образність мови. Здоровий гумор та нищівна сатира роблять його твори не лише цікавими, але й актуальними.

“Мина Мазайло”

Микола Куліш Комедія «Мина Мазайло» відрізняється оригінальним сюжетом, містить галерею виразних характерів з індивідуалізованим культурним і національним світоглядом, насичена дотепними, пародійними, карикатурними, фарсовими сценами. У творі використано широкий діапазон живої і тому колоритної мови, що відбиває специфіку духовних та національних цінностей основних персонажів. Комедія характеризується широкою палітрою інтонацій та мелодійних візерунків — веселих, ніжних, мажорних, романтичних, елегійних, сумних, трагікомедій них і навіть фантасмагорійних.

“Зачарована Десна”

Олександр Довженко Зачарована Десна (1956) — автобіографічна повість, спогади Олександра Довженка про дитинство в рідному селі на Чернігівщині. Твір сповнений тонкого гумору. Повість є гімном річки Десна, рідному чернігівському краю, селянам-трудівникам і сільському способу життя.

“Старосвітські батюшки та матушки”

Іван Нечуй-Левицький Повість «Старосвітські батюшки та матушки» І. Нечуя-Левицького ─ багатоплановий твір про світське життя священиків, написаний в гумористичному ключі.

“Вишня і я”

Олексій Чупа Легка, приєна книга про дитину, яка вміє бути дорослою і дорослого, який вміє бути дитиною. Автор намагався писати максимально простою мовою без запозичених слів. Сюжет також без крутих поворотів, але незвичність ситуації спонукає дочитати до останньої сторінки. Книга, над якою встигаєш і посміятися, і подумати про важливі речі.

Якими можуть бути нові форми роботи бібліотеки

Бібліотечний уікенд – відпочинок в бібліотеці. Бібліо-Квест («пошук»)– інтерактивні пригодницькі ігри, учасники яких пересуваються пунктами, знаходять і виконують завдання, долають перешкоди в рамках загального сценарію. Та група учасників, яка досягає фінішу першою – отримує змогу розгадати головну таємницю і отримати супер-приз. Бюро літературних новинок – захід щодо просування новинок літератури серед читацької аудиторії, пропаганда кращих літературних імен, у тому числі через організацію творчих зустрічей. Віртуальний зоопарк – перегляд слайд-шоу та подорож по віртуальному зоопарку, знайомлячись з тваринами, згадують у яких казках або літературних творах вони зустрічаються. Літературна вітрина – захід, підготовлений для демонстрації пропонованих книг, творів, засіб реклами даних книг, творів. Поетичний зорепад – захід, присвячений шедеврам поезії чи популярним поетам, що передбачає читання віршів. Інформхвилинка – коротке інформаційне повідомлення на певну тему. Літературне лото – спеціально організоване змагання в знанні літератури з правилами традиційного лото. У лото грають дві команди з рівним числом гравців. Представник команди вибирає із заздалегідь підготовленого набору картку із завданням і зачитує вголос. Завдання на картках - тексти з літературних творів різних авторів. За стилем оповіді та змістом гравці повинні визначити звідки взято ці рядки. Літературний марафон – цикл масових заходів, об'єднаних загальною тематикою. Спортивна назва виправдовує подолання якогось маршруту від старту до фінішу, наявність перешкод, змагальний характер. Інтелектуальні питання і творчі завдання, різноманітні конкурси складають програму бібліотечного марафону, який може тривати кілька днів. У марафоні бере участь велика кількість читачів. Літературна мозаїка – комплексний захід , складений з ряду малих заходів , розважального характеру різноманітних за формою і тематикою. Троє гравців одержують конверти з окремими літерами, з яких треба скласти назви журналів та газет і т.д. Літературні пазли – для цієї гри потрібно 2 саморобних портрети героїв казки, які попередньо розрізають на декілька квадратів. Учасники двох команд по черзі відповідають на запитання ведучого. За кожну правильну відповідь команда отримує квадратик (пазл), з якого складає портрет героя казки. Кількість запитань для кожної команди повинна відповідати кількості квадратиків, на які розрізано портрет. Якщо одна команда не відповідає або дає неправильну відповідь, право відповіді переходить до команди-суперниці, яка за правильну відповідь отримує свій квадратик. Перемагає та команда, яка першою складе портрет. Поетичний дебют – «Мій перший вірш». Поетичний зорепад – захід, присвячений шедеврам поезії чи популярним поетам, який потребує читання віршів. Ринг ерудитів – гра, де дві команди гравців одночасно відповідають на одне і те ж питання, причому перший, відповівши правильно позбавляє суперника можливості відповісти на це ж питання. Перемагає команда, яка набрала більше очків. Ринг літературний – гра-змагання двох команд на краще знання літературного твору, творчості письменника і т.д. Ярмарок літературний – комплекс невеликих, але різнопланових заходів, які проходять одночасно. Це можуть біти вікторини, конкурси, зустрічі з цікавими людьми, номери художньої самодіяльності, ігри, розіграші призів. Бенефіс книги – захід, що влаштовується на честь однієї книги. Бенефіс читача – це захід, присвячений кращому читачеві. Заздалегідь можна оформити книжкову виставку улюблених книг читача. Бібліоглобус – захід, присвячений книгам про історію, культуру, традиції різних країн, подорожі та мандрівки. Бібліотерапія – заходи з прослуховуванням музики, участю психолога, трав’яним чаюванням. Бібліотечний Non–stop – під час цього заходу бібліотека протягом дня представляє собою майданчик для відкритого інтерактивного спілкування з цікавими творчими людьми.

10 цікавих фактів про книжки

Наше століття насичене новинками технічного прогресу. Смартфони, планшети, електронні книжки – цими досягненнями варто гордитись, однак, вони витісняють ті важливі речі, яких нас вчили ще з дитинства. Ми забуваємо про обережність – “кидаємо” багато інформації в соцмережі; втрачаємо моральні цінності – людину обирають за обгорткою, навіть коли всередині усе прогнило; суспільство деградує – ми, радше, у вільний час пограємо ігри чи “зависнемо” в інтернеті, аніж візмемо стару добру книгу в руки, запах якої раніше був таким рідним.... Ми не слідкуємо за лексикою, робимо помилки у словах, мислимо примітивно. А все лише тому, що ми забули одну істину: ти живеш, поки читаєш, а далі ти існуєш, вихвалючись новішою моделлю телефона чи модною зачіскою. Чи не здається вам, що наші люди як ксерокопії – без власних думок, особистого життя, таємниць, інтриги, розуму?.. 1. Раніше книжки на полицях розставляли корінцем до стіни. 2. Люди проводять близько 14 годин на тиждень за переглядом телевізора, напротивагу читають вони лише 6,5 годин. 3. В Єльському університеті встановили: якщо ти до десяти років не навчишся впевнено читати, так воно і буде! 4. Письменник витрачає на написання свого роману приблизно 500 годин. Цікаво, за скільки таку книгу прочитає читач?.. 5. За статистикою близько 70% клієнтів книгарень – жінки. 6. “Дон Кіхот”, “Подорож пілігрима”, “Тюремна сповідь” Оскара Уайльда та “Государь” Н.Макіавеллі написані завдяки “тюремній” музі. 7. Через “популярну” неграмотність у теперішньому суспільстві компанії щоріно втрачають 20 млрд доларів. 8. Читання розвиває не лише мозок, але й доброту. 9. За дослідженнями, більшості читачів книга цікава лише до 18-ої сторінки. 10. Книжковий черв’як насправді не черв’як, а мікроскопічні комахи, які полюбляють “жувати” корінці книжок.

Дізнайтеся про найважчу в світі книгу

«Кодекс гігас» — найважча книга світу.

Найважча книга в світі Так звана «біблія диявола», виставлена в бібліотеці Карлова університету Праги, є найбільшою книгою світу.Таку назву книга отримала, згідно зі своїм вмістом: на сторінках «біблії диявола» знаходиться безліч зображень бісів, демонів і інших диявольських створень. Згідно з легендою, книга була написана чеським ченцем з Богемії лише за одну ніч, а допомагав йому в цьому сам диявол, чиє зображення також присутнє на сторінках писання. Книга датується XII століттям і вважається претендентом на звання восьмого чуда світу. Вона містить Новий і Старий Заповіти, збірку повчальних розповідей для проповідників, а також календар, з вказівкою днів святих і різні магічні заклинання. На виготовлення цього рукопису пішло 160 ослячих шкур. Вона містить 624 пергаментних сторінки, а загальна вага книги складає 75 кг «Кодекс гігас» був перевезений з Праги до Стокгольма як дарунок для шведської королеви Крістіни в XVII столітті під час війни. А після цього був вивезений з Швеції лише двічі – для виставок в Германії і США. Число тих, що бажають поглянути на манускрипт таке велике, що організатори виставки вимушені були придумати спеціальну систему, згідно якої відвідувачі можуть споглядати рукопис на протязі лише 60 хвилин. Найважча книга в світі

Світ цікавих фактів про найдорожчі в світі книги.

Найдорожчі книги в світі

Перша книга або манускрипт «Лестерський кодекс» була продана на аукціоні за 44,6 мільйонів доларів. Таку ціну дали за роботу Леонардо да Вінчі, яку він написав у Мілані в період з 1506 по 1510 роки. Зошит складається з 18 аркушів, але складені вони спеціальним чином, через що у неї виходить 72 повноцінні сторінки записів. Вони зроблені дзеркальним почерком Леонардо – щоб прочитати написане необхідне дзеркало. У них описані різні природні явища, на кшталт: чому Місяць світиться, чому річка тече, з чого складаються різні мінерали. Назва утворилась від імені першого покупця Лестера, який купив зошит в 1717 році. У 1994 році в результаті кодекс придбав на аукціоні Білл Гейтс, засновник Майкрософту. Євангеліє Генріха Лева в 1983 році була куплена за 26,7 млн доларів. Написана від руки книга датується 1188 роком, замовлена ​​Генріхом Левом (1129 – 1195). Раніше впливовий герцог Баварії та Саксонії захотів мати Євангеліє, яке було написане для нього послушниками та ченцями Бенедиктинського абатства Хельмарсхаузен. Після смерті герцога манускрипт з 226 сторінок вважався втраченим, а в ХІХ столітті його виявили в Празі – його купив Герцог 5 в 1861 році. У 1983 році уряд Німеччини купив книгу на аукціоні і передав у бібліотеку імені герцога Августа (Вольфенбюттель). На третьому місці унікальна книга «Птахи Америки». Автор книги Джон Джеймс Одюбон видавав її у 1827-1838 рр. За ці роки світ побачили 200 примірників. Книга має 127 сантиметрів у висоту, розфарбована вручну, має 435 відбитків гравюр. Птахи в ній намальовані в натуральну величину. 119 повних екземплярів збереглися до наших днів, 108 з яких знаходяться в різних бібліотеках, інші знаходяться в приватних колекціях.

Всесвітній день поезії

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня. Результат пошуку зображень за запитом день поезії

Яка ж історія Всесвітнього дня поезії ?

15 листопада 1999 року ЮНЕСКО на 30-й конференції вирішило прийняти резолюцію про заснування дати 21 березня як Міжнародного дня поезії.

Його головною ідеєю було нагадувати людям про найбільшу місію і безцінний внесок літературної творчості у культурне життя людства. Вже у наступному році Всесвітній день поезії вперше, вже офіційно, святкували у Парижі. Сьогодні це свято відзначають в усіх куточках планети.

У День поезії люди мистецтва хочуть нагадати всім, що вірші — це живопис, який можна почути.



18 січня 2020 року в нашому закладі було проведено І етап 16-го Всеукраїнського конкурсу дитячого читання " Книгоманія 2020" для учнів 6 – 7 класів.
/Files/images/2020_schen/IMG_6145.JPG За почесне звання " Суперчитач школи" змагалися 14 книгоманів - найактивніших читачів нашої шкільної бібліотеки. /Files/images/2020_schen/IMG_6147.JPG На протязі декількох місяців учні читали книги з української та зарубіжної літератури, що не входять до шкільної програми, вели читацькі щоденники, в яких записували свої враження від прочитаних книг, кожен із учасників розповідав про свою улюблену книгу. В результаті запеклого змагання перемогу здобув учень 7-Б клсу- Ясінчук Роман. З чим його і вітаємо!!!! Молодець!

День Героїв Небесної Сотні

З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні, який відзначається 20 лютого, наша шкільна бібліотека підготувала книжкову виставку «Небесна сотня-слава і вічна пам’ять героям!», на якій представлена хроніка історичних подій зими 2013-2014 років, фото героїв «Небесної Сотні», кращі світлини Революції Гідності. День Героїв Небесної Сотні – це свято мужності українського народу, це день свободи та рівноправ’я, день боротьби за краще майбутнє!

Виставка до Міжнародного дня рідної мови

21 лютого представники всіх народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 р. у Парижі. В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 р., коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку мов Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення цього свята. Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети. В нашій шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку " Українська моя , рідна мова, не одна тобі тисяча літ!"

Екскурсія до бібліотеки учнів першого класу

14 лютого 2020 року в нашій шкільній бібліотеці було проведено екскурсію для учнів першого класу на тему: «Бібліотека – дім твоїх друзів». Мета:познайомити учнів з бібліотекою,з правилами користування нею, виховувати любов до книги,до читання, вміння її берегти, викликати бажання стати активними читачами. Привела маленьких гостей до книгозбірні класовод Алла Юріївна. Найбільше книг зібрано в бібліотеках. Усім учням потрібно вміти користуватися бібліотекою. Цим умінням поступово оволодієте й ви. Адже бібліотека- це найчарівніша кімната, казкова кімната. Ви можете зустрітися з доброю Попелюшкою, попасти на казковий бал у королівський палац. Дуже багато цікавих пригод і подорожей чекає на вас у нашій бібліотеці. Треба тільки взяти книжку з полиці, зручно сісти за стіл і почитати. Щоб більше зацікавити дітей, бібліотекар запропонувала переглянути нові дитячі книжечки та погратися у гру " З якої казки казковий герой?" Всім було цікаво і весело.

«Книгоманія-2020»

Учні 6 та 7класу Єрківського ЗЗСО імені Героя України В.М. Чорновола готуються до першого (відбіркового) етепу 16-го Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2020». Конкурс проводиться з метою популяризації культури читання серед дітей, виховання нового покоління – успішних молодих людей, з розвинутими комунікативними навичками, критичним мисленням, соціалізованих та самореалізованих завдяки читанню, які прагнуть розвиватися та покращувати суспільство. Паспорт Єрківської шкільної бібліотеки
Найменування закладу освіти Єрківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Героя України В.М.Чорновола
Прізвище, ім'я, по батькові керівника закладу освіти Онатій Валерія Тіборівна
Загальні відомості
Прізвище, ім'я, по батькові завідувача бібліотеки Продан Алла Василівна
Контактний телефон бібліотеки 09763698
Електронна пошта бібліотеки alla.prodan1@gmail.com
WеЬ-сторінка бібліотеки (за наявності) http://yerky-school.edukit.ck.ua
Матеріально-технічні умови діяльності бібліотеки
Загальна площа бібліотеки, з неї: 28 кв.м
абонемент 5 кв.м
читальний зал 3 кв.м
Наявність книгосховища для навчального фонду так
Оргтехніка комп’ютер
Вихід в Інтернет (кількість комп’ютерів) так
Основні показники діяльності бібліотеки
Основний бібліотечний фонд (без урахування підручників), з них: 4506
книги та брошури 4480
періодичні видання (всього назв) 26
для учнів 1
для педагогів 24
для бібліотечних працівників 1
Фонд підручників, з них: 9194
для учнів 1 -4-х класів 3203
для учнів 5-9-х класів 4024
для учнів 10-11 -х класів 1967
Робота з користувачами
Загальна кількість користувачів (станом на 01.11.2019 р.), з них: 585
учні 532
педагоги 46
батьки 7
Кількість відвідувань (середня за місяць) 182
Кількість книговидач (середня за місяць) 391
Директор школи Онатій В.Т.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС

«ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА»

номінація

«БІБЛІОТЕКА – Т ЕРИТОРІЯ ЧИТАННЯ»

тема:

«Виховання в учнів

любові до книги та читання»

Продан Алла Василівна

завідувач бібліотеки

Єрківського закладу

загальної середньої

освіти І-ІІІ ступенів

імені Героя України

В.М.Чорновола

Смт. Єрки

Катеринопільського району
Черкаської області

ЗМІСТ

Вступ ………………………………………………………………………….......……....... 2

Розділ І. Шляхи виховання любові до книги та читання :

1.1.Робота з читачами…………………………………………………………. …….... 6

Розділ ІІ. Масові заходи ……………………………………………………….... ...16

2.1 Книжкові виставки в бібліотеці………………………………………......... 20

2.2 Бібліотечні уроки………………………………………………………............. 23

2.3.Індивідуальна робота………………………………………………………….... 24

2.4. Співпраця з батьками………………………………………………………….... 25

V. Висновки……………………………………………………………………............. 27

VІ. Додатки……………………..…………………………………………………. ........28

VІІ Список використаних джерел……………………………………………..... 55

Вступ

Розвивайте в людині любов до

читання, надавайте їй можливість задовольняти її, і вона неодмінно буде щасливою.
Джон Гершель

Діти і книга. Яку роль відіграє читання в житті юного покоління? Це питання хвилює не тільки бібліотекарів, а й батьків, освітян, громадськість , які з тривогою говорять про те, що діти дедалі менше читають. В Україні набирає темпів процес «криза читання», що був у 90-ті роки минулого століття в Європі та Америці. Дитяче читання — явище не просте, це не тільки засіб отримання необхідної інформації, а й середовище спілкування, самопізнання, збагачення знаннями про життя різних людей і, звичайно, джерело насолоди. На читання сьогодні впливають економічні фактори, технічний рівень розвитку суспільства, стан видавничої справи, книжкової торгівлі, бібліотечної справи, рівень освіти читачів-дітей, наявність у них вільного часу.

Книги здатні творити чудеса, вони знайомлять нас із минулим, допомагають більше дізнатися про науку, культуру, мистецтво, дозволяють навіть зазирнути в майбутнє. Саме бібліотека є головним провідником виховання любові до книги, повсякденної потреби в читанні, в поповненні знань, отриманих на уроках.

У новому законі «Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах загальної середньої освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цих вимог. Саме вона сприяє формуванню культури, саморозвитку особистості, підвищенню освітньої, інформаційної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної діяльності школярів. У наш час бурхливого наукового та технічного прогресу обсяг інформації дуже великий і головними джерелами інформації в ХХІ столітті є книга і комп`ютер.

Але аналіз тенденцій останніх років дозволяє зробити висновок про падіння в суспільстві цікавості до читання, втраті його престижу, зниження рівня читацьких переваг і мотивацій. Сьогодні дуже багато людей практично не звертаються до книг, не читають газет. Кількість сімей, що не мають особистих бібліотек, збільшилася. Формується покоління батьків, що не читають. В Україні набирає темпів процес «криза читання», що був у 90-ті роки в Європі та Америці.[6]

Нині друкована книжка втрачає позиції у рейтингу потрібних для навчання та відпочинку речей, поступаючись Інтернету, комп’ютерним іграм. За даними соціологічних досліджень, лише 25 % українців є активними читачами.[10]

Сьогодні у світі спостерігається глобальне падіння інтересу до читання, особливо серед молоді, пов’язане з бурхливим розвитком комп’ютерних технологій, зростанням впливу Інтернет - культури. Подібна ситуація складається також у нашій країні, і це викликає занепокоєння в українському суспільстві.

За останні десятиліття сформувалося покоління молодих людей, які незнайомі з книгою, вважають читання заняттям «старомодним» та непрестижним.

Ця тема стала особливо актуальною зараз, коли у кожного нашого читача в будинку є телевізор, у кожного другого - комп’ютер,планшет,мобільний телефон.

На жаль, ця тенденція спостерігається і в нашій школі. Сьогодні в бібліотеку учні приходять в основному за отриманням інформації для виконання завдання з того чи іншого предмета. Діти, особливо старших класів, майже не цікавляться художньою літературою, або беруть твори ,які є в ЗНО.

Метою моєї повсякденної роботи є бажання допомогти сучасним учням зрозуміти, що книга і в наш час залишається найавторитетнішим джерелом інформації; навчити їх швидко вибирати в бібліотеці книги або статті, користуватися бібліотекою, її фондами; сформувати в учнів навики користування Інтернетом; підвищити читацьку культуру учнів.

Мета передбачає розв’язання таких завдань:

- організувати освоєння теоретичних і методичних підходів до виховання в учнів інтересу до читання;

- здійснити спостереження за підвищенням культури читання;

- стимулювати читання;

- сформувати вміння самостійно шукати інформацію з різних джерел;

- сформувати навички незалежного бібліотечно-інформаційного користувача та навичок критичного мислення;

- розвивати уміння використовувати на практиці інформацію незалежно від виду,формату, носія;

- розвивати особистість дитини;

- допомогти учням виробляти навички самостійної роботи з книгами та іншою інформацією одержаною в бібліотеці;

- прищепити навички систематичного читання, вміння правильно читати з метою засвоєння різноманітного матеріалу для постійного підвищення загальноосвітнього рівня.

Як же підняти інтерес до книги і читання?

Це дуже серйозне питання, його не можна вирішити тільки на рівні школи чи бібліотеки, воно є пріоритетом держави й сім’ї. Поки держава не зрозуміє, що освічених, сучасних людей не виховати на книгах 20-30-річної давнини, поки вона не повернеться обличчям до проблеми належного комплектування шкільних бібліотек необхідною літературою, періодичними виданнями, технічними засобами, комп’ютерами, важко казати про якісь великі досягнення.
Для вирішення цих завдань необхідна конструктивна державна політика в галузі бібліотечної справи та книговидавництва, бо читання є стратегічно

важливим елементом культури, інструментом підвищення інтелектуального потенціалу нації.

Шляхи виховання любові до книги та читання.

Робота з читачами

Книги - морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

І. Франко

В усі часи бібліотека була і буде найкращим провідником у світі книг. Бібліотека - скарб людський. А книга - це діамант. Книга - чудове надбання людства, кращий порадник і друг.

Незважаючи на сучасні інформаційні технології, книга була і залишається основним інформаційним джерелом. Спілкування з нею допомагає не тільки оволодіти певними знаннями, але й прилучає до культурних надбань і цінностей. Тому весь зміст своєї роботи я спрямовую на залучення дітей до читання як до захоплюючої, але серйозної розумової роботи.

У своїй роботі я керуюся Законом України «Про середню освіту», Законом України «Про бібліотеки й бібліотечну справу», Положенням «Про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу», Концепцією Державної цільової програми підтримки та розвитку читання ».[3; 4; 8; 5]

Всю свою роботу проводжу згідно річного плану, спрямовую її, виходячи з основних документів про школу, прагну якісно, систематично і своєчасно вести обслуговування читачів, формувати й задовольняти читацькі інтереси. Своїм найважливішим завданням я вважаю: задоволення читацьких потреб у книзі та інформації; пошук інноваційних форм популяризації книги; формування у дітей любові до книги, читання та бібліотеки.

Пріоритетними напрямками в моїй роботі є:

- вивчення читацьких інтересів;

- індивідуальна та колективна робота з читачами;

- формування у читачів бібліотечно-бібліографічної грамотності;

- інформаційне обслуговування;

- популяризація книги.

Прийшовши працювати в шкільну бібліотеку, я поставила собі за мету зробити все можливе, щоб мої читачі дружили з книгою, щоб із книги, як із найчистішого джерела, черпали знання і з непідробним інтересом входили в широкий і багатогранний світ, який відкриває книга.

Але згодом я помітила, що з року в рік, простежується така тенденція, як поступове зниження інтересу до друкованого слова, спад престижу читання; зменшення числа тих, хто віддає перевагу читанню у вільний час; зростання кількості дітей, які обмежуються читанням літератури, пропонованої тільки шкільною програмою.

Чому ж дітям так необхідне читання? Як прищепити учням любов до книг? Поєднуючи традиційні та нетрадиційні форми роботи, я постійно працюю над тим, аби заохочувати учнів до читання, зацікавити їх книгою, процесом пізнання, стимулюю їх до використання книг, що є у бібліотеці.

Зважати на вікові особливості дітей - обов’язкова умова успішного керівництва читанням.[7,8] Учнів різного шкільного віку я обслуговую по-різному. Для першокласників організовую екскурсії до бібліотеки «Подорож в країну книги», під час яких розповідаю про правила поводження в бібліотеці, про те, що потрібно бережно відноситись до книг.[Додаток 1]

В кінці кожної екскурсії проводжу невеличку вікторину «З якої казки ?»

Діти в цьому віці тільки-но опановують техніку читання і ще не є читачами в повному розумінні цього слова; вони скоріше слухачі і книжку беруть, щоб розглядати в ній малюнки. Вони дуже люблять, коли дорослі читають їм книжки, люблять розгадувати загадки, вчити напам’ять вірші. Готові незліченну кількість разів слухати казку, що їм сподобалась. Дитина просить повторити давно відоме, бо щоразу під час нового читання чи оповіді переживає найрізноманітніші почуття: подив, жаль, співчуття, радість, захоплення.

Для учнів других класів проводжу екскурсію «Мандрівка по книжковому місту», під час якої розповідаю дітям правила бережливого ставлення до книги, користування бібліотекою, розповідаю про перші бібліотеки, про те що потрібно систематично читати.Наприкінці екскурсії кожного учня записую до бібліотеки. Діти радіють, почувають себе дорослими. Їм дуже подобається самостійно добирати книжечки.

У середніх класах я часто проводжу бесіди «Про що ти любиш читати». Діти із задоволенням розповідають про свої улюблені книжки. Під час обговорення з’ясовується, що в багатьох учнів є домашні бібліотеки, що діти є читачами не тільки шкільної, а ще й відвідують селищну бібліотеку. Наприкінці бесіди проводжу підсумок, зачитую прізвища найкращих читачів класу.

Діти залишаються задоволеними, і це спонукає учнів, які мало читають, частіше відвідувати бібліотеку.

Школярам, які люблять малювати пропоную взяти участь в конкурсах малюнків «Добро перемагає зло», «Я малюю казку», «Казковий калейдоскоп», «Мій улюблений герой твору». Діти самостійно відтворюють те, що їм найбільше сподобалося та збереглося в їхній пам’яті, малюють улюблених героїв книжок.

Згодом роблю цікаві виставки.

Всю свою роботу погоджую з учителями. Тісна співпраця бібліотекаря та вчителя іде на користь обом сторонам. Учителям це допомагає ефективніше прилучати дітей до активної самостійної роботи, дає змогу навчати їх працювати з книгою. Щодо бібліотекаря, то зв’язок з учителем сприяє тісному контакту з дітьми для подальшої індивідуальної роботи, спільного проведення масової роботи. Цікаво в ігровій формі проходять свята Книги та Казки, театральні вистави « Ріпка на новий лад» та « Пан Коцький», інсценізація казок «Соломяний бичок», « Ріпка», «Пан Коцький» для учнів молодших класів. Діти охоче беруть участь у вікторинах «З якої казки герой ?», брейн - ринг «Подорож до країни Читландії», в іграх «Двері, казко, відчиняй», «Вгадай назву казки по жартівливому опису», «Чиї це речі?»та ін. [Додаток 2]

В середніх та старших класах в цікавій формі проводжу квести, турніри ерудитів « Багато читаємо - багато знаємо!», КВК «Мандри сторінками книг», «Книжку читай – розуму набирай!»,конкурси читців
" Твори добро на радість людям" та на кращого виконавця творів Т.Г.Шевченка, ігри «Найуважніший читач», «Впізнай героя», вікторини «Сторінками життя Т.Г.Шевченка», «Міфи Давньої Греції», «Сторінками улюблених книг», та ін. .[Додаток 3,6]

Цікаво була проведена зустріч з нашими землячками – поетесою Катериною Вербівською та письменницею Тетяною Брукс.

Також у школі традиційними стали проведення Всеукраїнського місячника бібліотек, тижня казки, тематичні місячники та предметні тижні. Я завжди беру активну участь у проведенні цих заходів: проводжу різноманітні свята,змагання,вікторини, готую виставки літератури.

Підбираючи літературу, намагаюсь якнайшвидше розкрити тему, знайти нову літературу, використовуючи при цьому картотеку газетних та журнальних статей, адреси освітніх сайтів в Інтернеті, тематичні папки. Ось деякі назви тематичних папок, які є в бібліотеці: «Наш земляк Т.Г.Шевченко», «Професій тисячі - одна із них твоя», «Гетьмани України», «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього», «Гетьмани України»; «Скажемо пожежі – ні!»;

«Наша мова – диво калинове», «Чорнобиль не має минулого», «Звичаї та побут нашого народу», «Мій край, моя історія жива», «За здоровий образ життя» та ін.

Бібліотекар школи не може якісно і повноцінно працювати без допомоги учнів. Активна участь дітей у роботі бібліотеки допомагає не тільки бібліотекарю, але й сприяє зростанню зацікавленості дітей у бібліотеці та книзі.

Тому при бібліотеці діє гурток «Юні бібліотекарі». До нього входять учні, що люблять працювати в бібліотеці. Вони беруть участь у обслуговуванні учнів молодших класів: допомагають вибрати цікаву книгу, вчать, як правильно це робити, записують книги у формуляри читачів. Також діти з задоволенням допомагають організовувати конкурси, свята, виставки, розставляти книги на полицях, виявляти боржників, випускають газету «Вісті із шкільної бібліотеки», беруть участь в рейдах перевірках стану збереження шкільних підручників та інш.

Я вважаю, що ефективність бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів залежить від того, наскільки добре бібліотекар знає читацькі симпатії та запити. Тому кожного року намагаюсь вивчати читацькі інтереси за допомогою таких форм роботи як анкетування та опитування . Так, наприклад : щоб виявити , якими книгами цікавляться діти, було проведено опитування : «Про що б ви хотіли прочитати?» (5-11 класи), «Яким джерелам пошуку ви віддаєте перевагу?».

Проаналізувавши результати опитування «Яким джерелам пошуку ви віддаєте перевагу?». я зробила висновок, що пріоритетним джерелом пошуку інформації серед учнів 9-11 класів є Інтернет, так, як, на жаль, склад бібліотечного фонду не може повністю задовольнити всі потреби учнів .

Про що ви хотіли б читати?

Проаналізувавши результати опитування «Про що б ви хотіли прочитати?» мені стало зрозуміло, що найбільше цікавляться учні школи книгами про кохання, пригоди та фантастику.

Щоб пізнати думку читачів про те , чи люблять вони читати, чим вони займаються у вільний час, книгам якого жанру надають перевагу , я провела анкетування «Книга в твоєму житті» і з’ясувала, що в вільний час учні, що взяли участь в опитуванні, проводять біля компютера, дивляться відео та слухають музику (43,4 %), 25,3 % - надає перевагу читанню для душі, 35 % присвячує вільний час комп’ютеру, 23,5 % займаються домашніми справами, ще 22,6 % прогулюється на природі, 15,3 % відвідує дискотеки , 16 % займається спортом, 11 % має особисте хобі. [Додаток 4]

Результати анкетування надали також мені можливість дізнатися, з якою метою діти читають книги та відвідують бібліотеку , книг якої тематики більше хотіли б бачити на полицях нашої бібліотеки та багато іншого, цікавого для мене.

Мотиваційне есе учасника Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020» Продан Алли Василівни Так, я книгар. Не лікар, не аптекар, Не інженер, не кухар, не банкір… Я – більше: я Книгар! Бібліотекар! На заздрість всім, всьому наперекір! Петро Гоць В зв’язку з сучасним реформуванням освіти, під впливом процесів інформатизації змінюється цільове призначення завдань освіти. Важливим засобом і формою втілення в життя цих завдань в першу чергу є і шкільна бібліотека. Шкільний бібліотекар – є вчителем , вихователем, провідником у світ знань. У нашому сучасному світі наша професія потребує постійного вдосконалення своїх умінь та навичок. Це і є основною моє причиною участі в конкурсі « Шкільна бібліотека – 2020». Я хочу поділитися своїм досвідом роботи з колегами та навчатися чогось нового й цікавого в них. Участь в цьому конкурсі – це хороша можливість презентувати себе, висвітити великому колу людей свої надбання, продовжувати навчатися і здобувати нові знання, використовувати їх у своїй роботі. Як, мабуть , і всі учасники конкурсу, я вважаю, що моя робота найкраща і гідна перемоги. Прийшовши працювати в шкільну бібліотеку, я поставила собі за мету зробити все можливе, щоб мої читачі дружили з книгою, щоб із книги, як із найчистішого джерела, черпали знання і з непідробним інтересом входили в широкий і багатогранний світ, який відкриває книга, жили за давно встановленим мудрим законом: ні дня без читання! Я дуже люблю свою роботу і не уявляю своє життя без школи, дітей, без своєї рідної бібліотеки – царства книг. Це мій дім. Вважаю, що місія бібліотеки та роботи бібліотекаря полягає в накопиченні, створенні, збереженні власних і світових інформаційних ресурсів, що відповідають вимогам навчального процесу і науково-дослідної роботи в школі, забезпеченні інформаційних потреб учнів, вчителів школи відповідно до принципів доступності, оперативності, інформативності і комфортності. Гасло моєї діяльності: “ Кожному учневі - книгу! Кожній книзі – читача!». В своїй щоденній роботі я намагаюсь формувати в учнів інтерес до навчання та читання, спонукаю їх оволодіти культурою читання, створюю належні умови для сприймання, розуміння й оцінки прочитаного, намагаюсь зацікавити кожного процесом читання,прививаю моїм читачам гарний смак, розвиваю пізнавальні здібності . З метою виховання в учнів інтересу до читання , стали традиційними в нашій школі такі заходи, як екскурсії-знайомства з бібліотекою, індивідуальні та групові бесіди, вікторини, конкурси на кращого читача школи та кращий читаючий клас, бібліотечні уроки, огляди нової літератури, аналізи читання, брейн - ринги , квести та інші заходи. Проведення всіх цих заходів я висвітлюю в своєму блозі, який веду з 2014 року. Блог дає мені можливість рекламувати різноманітні послуги бібліотеки, розповсюджувати бібліотечні новини, став джерелом професійної інформації, майданчиком для спілкування з користувачами, шляхом підтримки діалогу через пости та коментарі. На питання “ Якою я бачу свою шкільну бібліотеку в найближчі роки ?”, хочу відповісти словами американського бібліотекознавця Мелвіла Д’юї: “ Якщо стара книгозбірня була джерелом, до якого йшли всі спраглі знань, то нова – це водогін, що розносить живильну вологу по домівках ”. Бібліотеку свого шкільного закладу, через 3 роки, я хотіла б бачити з модернізованою інфраструктурою: просторим, зручним, гарно освітленим приміщенням , де є зона відпочинку, сучасним обладнанням (мультимедійною дошкою, телевізором, ксероксом, сканером, сучасними комп’ютерами) , оновленим бібліотечним фондом та оцифрованими каталогами та фондами. Вірю, що шкільна бібліотека перетвориться у життєво важливий ресурсний центр для всієї шкільної родини – учнів, вчителів і батьків, що впливатиме на них і сприятиме зростанню інтелектуального учня. Що вже зроблено? У нашій шкільній бібліотеці дуже гарно й затишно. Великі вікна, світле , але мале приміщення. Кімната поділена на спеціальні зони: абонемент та читальна зала, є комп`ютер,який підключено до мережі інтернет. Постійно оновлюються виставки, організовуються свята, зустрічі, вікторини, проходять акції «Подаруй книгу шкільній бібліотеці» та інші. Актив бібліотеки бере участь у роботі книжкової лікарні , у проведенні різноманітних заходів та проведенні рейдів перевірки стану збереження шкільних підручників. Свій фаховий рівень підвищую шляхом самоосвіти, вивченням новинок літератури, пройшла курс професійної перепідготовки в 2017 році в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради ( 120 годин), а також: - закінчила онлайн -курс «Критичне мислення для освітян» (30 годин)- 2017р., - брала участь у Інтернет – семінарі « Роль шкільної бібліотеки у національно- патріотичному вихованні дітей та молоді» - квітень 2017р. - брала участь в обласному семінарі « Осучаснення роботи бібліотеки через підвищення професійної майстерності бібліотекарів закладів загальної середньої освіти» - 10.10.2018р. - брала участь в Всеукраїнському вебінарі «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського) (4.12.2018р.), -онлайн –курс ЕДЕРА для вчителів початкової школи (60 годин) - 2019р., - у вебінарі « Читати модно: як заохотити школярів до читання» - ( 2 години- 18.03.2019р.), - брала участь у Інтернет – семінарі «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» - 2020р. Була нагороджена : -Дипломом Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради за активну участь у проведенні Всеукраїнського місячника «Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя» -2017 р. - Дипломом Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради за активну участь у проведенні Всеукраїнського місячника «Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини» (до100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)» - 2018 р. Професія «Бібліотекар» не вмре! Сподіваюсь на те, що крилата фраза «Як пройти до бібліотеки?» буде актуальною ще для багатьох поколінь!

Новорічні чобітки

Традиція вішати напередодні новорічно-різдвяних свят на камін, вікно, вхідні двері або просто в кімнаті спеціальний різдвяний чобіток прийшла до нас з Америки і Європи і міцно прижилася у нас. І хоча подарунки нашим дітлахам не приносить Санта Клаус в ті самі чобітки, а робить це як і раніше Дід Мороз, подібна прикраса виглядає в кожному будинку дуже стильно і святково. Ось і ми з дівчатками вирішили, зшити для своєї оселі щось подібне. І ось що ми виготовили.

До уваги учнів 10-11 класів

Сьогодні наша шкільна бібліотека отримала шкільні підручники: 1.О.Гісем Всесвітня історія -рівень стандарту-11 клас 2.В.Туташинський Технології- рівень стандарту-10 (11) клас 3.Й.Ривкінд Інформатика -- рівень стандарту-10 (11) клас 4.Л.Масол Мистецтво-- рівень стандарту,профільний рівень -10 (11) клас 5.Ю.КовбасенкоЗарубіжна література - профільний рівень - 11 клас

Тиждень безпеки дорожнього руху

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах з 11 по15 листопада 2019 року в нашій школі проходить Тиждень безпеки дорожнього руху. Результат пошуку зображень за запитом "тиждень дорожнього руху" З цієї нагоди в бібліотеці школи організована книжкова виставка, головною метою якої є: формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я школярів.

Ювілей видатного сатирика

З нагоди відзначення 130-річчя від дня народження видатного українського письменника-сатирика Остапа Вишні (Павла Губенка, 31 жовтня (13 листопада) 1889 – 28 вересня 1956 р.). в нашій шкільній бібліотеці підготовлено книжкову виставку «Неперевершений майстер гумору – Остап Вишня». Остап Вишня – народний гуморист, його гумор глибоко національний. Мова його творів глибоко народна, колоритна, поетична, дотепна й гостра. Запрошуємо наших читачів до бібліотеки, щоб поринути у чарівний світ оповідань Остапа Вишні. Виставка буде цікава всім, хто цікавиться нашою українською літературою та життєвим шляхом сатира.

Книжкові новинки в бібліотеці

Цього тижня бібліотечний фонд нашої шкільної бібліотеки поповнився цікавими, корисними виданнями українською мовою. Читачам середнього і старшого шкільного віку презентовано оригінально і яскраво оформлену виставку новинок «Нові книги – нові друзі», з якої можна обрати книгу для читання вдома або в читальному залі.

Все,

що серце і що розум

вік творили не один,

повизбирувало людство

в книги - перла із перлин.

Юлій Вонаг.

Життя прожити – не поле перейти. Всяке трапляється. Трапляються складні ситуації, в яких і дорослий може розгубитись, не те що підліток. Як бути? Хто підскаже? Хто навчить розуму? Звісно ж книга! Не бойовики та серіали, яким ви віддаєте перевагу, а книга! Вона порадить, допоможе, навчить поступати за досконалішим кодексом честі, совісті, людяності. І ти не схибиш у житті.

Завітайте до нашої бібліотеки!

"Вчимося читати - вчимося жити!"

Простий вислів і слова говорять самі за себе. Протягом всього життя ми навчаємося пізнавати навколишній світ. Поряд з нами завжди ті,хто допомагає нам у цій нелегкій справі: батьки, вихователі, вчителі... Але є ще один, іноді зовсім непомітний , хоча доволі серьйозний і важливий помічник. Він із самого дитинства щодня супроводжує нас життєвим шляхом дорослішання і самоствердження, даючи поради і приклади, відкриваючи світ мрій і сподівань, допомагаючи пізнавати минуле і зазирнути у майбутнє. Ім'я йому - книга. Вона може стати твоїм найдорожчим скарбом і найважливішим відкриттям, але, не встигнувши своєчасно "встановити із нею зв'язок", ти можеш втратити його раз і назавжди.

Отже, починай дружити з нею!

Бібліотека - це не тільки місце зберігання та читання книг, журналів чи енциклопедійІ не просто точка доступу до мережі Інтернет або місце, де можна знайти потрібну інформацію. Предметом гордості бібліотеки завжди були і є книжки та читачі – справжні друзі!

/Files/photogallery/732/IMG_4092.JPG

/Files/images/IMG_6955.jpg

Шановні користувачі!

Щиро вітаємо Вас на сайті Єрківської шкільної бібліотеки !
Сподіваємося, що ви станете постійними відвідувачами нашого сайту, а ваш пошук необхідної інформації завжди буде успішним!

/Files/images/noviy_rk/P2240655.JPG

/Files/photogallery/732/P9300545.JPG

В нашій бібліотеці можна:
- взяти цікаву книгу;
- розповісти про книгу, яка сподобалась;
- підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;
- знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію;
- почитати журнали та енциклопедії;
- виконати домашнє завдання.

/Files/photogallery/732/SAM_2890.JPG

Історія книги:

Неможливо уявити собі сучасне суспільство без книг. Проте були часи, коли не тільки книг не було, але і писати люди не вміли. Але людина істота невтомне і настав момент, коли розум його винайшов і те і інше.
Шумери, вавілоняни, ассірійці і багато їх сусідів писали на глиняних табличках. Матеріал був дешевим, але з-за розміру табличок тексти на них були короткими. Тому великі твори, такі, як епос про Гільгамеша, або оповідь про початок світу, записували на декількох табличках. Зборів табличок існували при храмах і царських палацах. Археологи розкопали бібліотеки ассірійського царя Ашшурбанапала (VII ст. до н.е.), на полицях якої було понад 20 тис. табличок з різноманітними текстами.
Стародавні єгиптяни винайшли більш зручний матеріал для письма - папірус, який робили з особливим чином оброблених стебел папірусу, що ріс в достатку на берегах Нілу. Окремі листи склеювали в довгу смугу, сувій. На таких свитках, що досягали в довжину до 1000 м, записували релігійні тексти, казки, повчання, легенди, літописи. Папірус - пухкий матеріал, тому писати на ньому можна було тільки з одного боку: чорнило, наносившиеся загостреною очеретяною паличкою, проникало на всю глибину.Сувої зберігалися в скринях і стінних нішах. Деякі тексти призначалися спеціально для поховань; багато з них збереглися до нашого часу. Писали єгиптяни і на лляних тканинах. Такими тканинами, зокрема, обмотували мумій. Тексти іноді супроводжували малюнками.
Всі тексти були рукописними. Єдине відоме виключення - так званий Фестський диск, знайдений на Криті і виготовлений в XVII ст. до н.е. Цей не прочитаний досі текст був нанесений на сиру глину способом, схожим на механічний: знаки були вирізані на штампиках і відтиснуті на сирій глині.
Коли в IX - VIII ст. до н. е. у греків з'явилася алфавітна лист, вони стали писати на пальмових листках, липовий лубе, лляних тканинах і навіть на свинцевих свитках. Однак головним матеріалом залишався папірус. Пізніше в Римі та Греції стали застосовувати дерев'яні таблички, покриті воском або оштукатурені. Їх широко використовували в школах. Старий текст на воску можна було затерти і написати новий. Якщо тексти були довгими і розміщувалися на декількох табличках, їх пов'язували. Так виходила зв'язка, яку називали кодексом. Вона була схожа на знайомі нам книги, які теж називали кодексами, коли стали писати на пергаменті.
Тексти були різними; серед них філософські і взагалі наукові праці, вірші, епічні твори, записи трагедій і комедій і т.д. В III ст. до н.е. виникла найвідоміша бібліотека давнини - Олександрійська в Єгипті. У I ст. до н.е. в ній було близько 700 тис. сувоїв.

Книги «нашої ери»:
Нарешті античний світ знайшов новий міцний матеріал - пергамент (за назвою міста Пергам в Малій Азії, де його виробляли). Пергамент робили з овечих, телячих, козячих і навіть котячих шкір. Матеріал був міцним, але на виготовлення однієї книги могло піти ціле стадо. Листи можна було згинати, зшивати. Писали на пергаменті вже з двох сторін і не тільки очеретяними паличками, але і пташиними пір'ями.
Потреба в розмноженні текстів все зростала, а можливості переписувачів були обмежені. І з IV - V ст. до н.е. в китайських монастирях стали вирізати з дерева рельєфні тексти і ікони в дзеркальному відображенні. Змастивши їх фарбою, можна було отримати більшу кількість відбитків.
Набагато зручніше цільної дошки з текстом окремі знаки, з яких можна складати різні тексти. Першим до цього додумався в XI ст. коваль Пі Шен.
На Русі книги з'явилися з прийняттям християнства. Київські князі запрошували переписувачів і перекладачів. Вони теж писали на пергаменті. Новгородці писали один одному листи на бересті. Їх діти вчилися писати, процарапывая літери на її білій поверхні. Берестой користувалися і пізніше.
Найдавніша російська пергаментна книга - Євангеліє ХІ ст., написаної для новгородського посадника Остромира. Вона прикрашена мініатюрами та орнаментами. У цей час на Русі книга була головним чином релігійного змісту.
У XV ст. книгодрукування поширилося по всій Європі. Гутенберг, ювелір, гравер, різьбяр по каменю, винайшов книгодрукування. Він першим застосував розбірний шрифт, хоча вважається, що в Європі у нього були попередники.

Цікаві факти про книгу та бібліотеки

Найтовстіша у світі книга – англійський словник, що містить 8600 сторінок.
Найбільшою книгою у світі є видана у 1976 році у Денвері, штат Колорадо, США, "Суперкнига”, розмір якої становить 274 на 307 сантиметрів, а вага – 252кг 600г, яка налічує 300 сторінок.
Однією з найменших книг є томик віршів Т.Г.Шевченка "Кобзар”, який створив мікромайстер Микола Сядристий. Книга складається із 12 сторінок, кожна площею 0,6 квадратного міліметра. Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінцем людської волосини. Книга зшита павутинкою, обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. На обкладинці – портрет поета та зображення хати, де він народився.
Найбільше видання у світі – це багатотомна збірка "Акти і публікації Британського парламенту 1800-1900 років”. Усі томи збірки важать разом 31 тонну. Для того, щоб їх прочитати, потрібно понад 6 років.
Перлиною слов’янської поліграфії вважається книжка "Байки” І.Крилова, видана в Санкт-Петербурзі у 1856 році. Книга менша за поштову марку, тому читати її можна лише за допомогою лупи.
Однією з найбільших старовинних книг є гігантський атлас вагою 120кг, який знаходиться в Державній бібліотеці в Німеччині. Виданий він у 1661 році і має розміри 170 на 110см.
Стародавні люди писали на каменях, стінах печер за допомогою малюнків. Це було піктографічне письмо. На стінах храму у Фівах вирізьблено найдавніший літопис. Стіни ці є своєрідними сторінками книги, найбільшої у світі за своїми розмірами – кам’яні аркуші її сягають до сорока метрів у ширину.
У давнину існували глиняні книги. У таких книгах писали загостреними паличками. Глину сушили, загартовували у вогні. Такі книги були важкі і незручні у користуванні.
У стародавньому Єгипті книги писали на папірусі. Папірус – болотяна рослина зі стеблом висотою 4-5 метрів. Стебла папірусу розрізали на тонкі смужки, розкладали їх так, щоб край однієї смужки заходив на край другої. Краї приклеювали. Другий шар тонких смужок накладали перпендикулярно до першого. Накладені смужки пресували, просушували. Написану на папірусі книжку згортали в сувій (найдовший сувій має понад 40 метрів довжини). До ХІV століття книги писали на пергаменті (за назвою м.Пергам, де його вперше виготовили). Пергамент виробляли зі шкіри молодих телят, ягнят, кіз.
Писали на пергаменті чорнилом та різними фарбами. Чорнило робили із сажі, відвару кори вільхи та дуба. Заголовки, ініціали, великі букви виводили червоною фарбою. Використовували також охру – світло-жовту фарбу, лазур, золото, срібло.
Усі рукописні книги переплітали. Палітурку виготовляли з дерев’яних дощок, обтягнутих шкірою, парчею, оксамитом та атласом. Потому прикріплювали металеві бляхи, аби книжки довше зберігалися. Зверху виготовляли срібні або золоті обкладки. Верхню кришку прикрашали дорогоцінним камінням, перлами.

Самая большая мини-библиотека

С 1972 года Йозеф Тари (Jozsef Tari) стал собирать разные миниатюрные книги. Сейчас в его коллекции находится около 4500 экземпляров книг, среди них находится и самая миниатюрная в мире книга, размеры которой составляют всего 2,9 х 3,2 мм.

Тари всегда был поклонником книг, так как долго работал в типографии. Только благодаря своей работе, Йозеф Тари начал собирать свою коллекцию. В его мини-библиотеке большинство книг написано на венгерском языке, однако есть экземпляры, которые были привезены из США, Японии, Мексики, Канады, Австралии и даже Индонезии.

Интересно то, что его коллекция имеет большую тематическую разнообразность: у него есть книги о спорте, религии, кулинарные книги и художественная литература. Самое главное условие – это то, что размер книги должен быть не больше 76 мм. Многие книги в его коллекции имеют возраст уже более века, но главной достопримечательностью библиотеки все же, остается самая маленькая книжка в мире.

Кроме мини-книг, в коллекции Йозефа находится 15 видов разнообразных миниатюрных газет, в том числе и самая маленькая газета, размером 19 х 26 мм.

Самая маленькая библиотека в мире

Из-за возросшей популярности мобильной связи красные телефонные будки в Англии медленно, но верно уходят в историю. Однако на свалку их не выбрасывают. Владелец будок — оператор связи British Telecom распродает их всем желающим. Британцы переоборудуют эти будки в душевые, кладовки, а также художественные инсталляции.

Жители крошечного английского городка Уэстбери-саб-Мэндип решили не отставать от моды и выкупили одну будку за символическую цену в 1 фунт, сделав из нее уникальную достопримечательность — самую маленькую библиотеку в мире. Причем находится библиотека на свежем воздухе и работает круглосуточно, 365 дней в году.

Внутри будки установили полки, на которых расположили книги разной тематики. Помимо книг в самой маленькой библиотеке можно найти диски и DVD. Каталог библиотеки содержит более 100 наименований: классика, периодические издания, нашумевшие бестселлеры и многое другое.

В самой маленькой библиотеке нет библиотекаря, здесь сделан упор на сознательность читателей. Люди сами приносят из дома книги, чтобы поставить их на полки, а взяв что-то почитать — обязательно возвращают книгу на место.

Несмотря на очень маленькое количество жителей в городе (около 800 человек), библиотека в телефонной будке очень популярна, порой читателям, чтобы взять книгу, приходится отстоять очередь.

Красивейшие библиотеки мираВ этой подборке собраны красивейшие и самые знаменитые библиотеки мира. Многие из них являются ключевыми достопримечательностями своих городов, некоторые вызывают бурный общественный резонанс, но в любом случае, каждая из этих библиотек заслуживает внимание. В подборке я буду приводить ссылки на подробный рассказ о многих из этих сооружений, так как о большинстве из них мы уже писали ранее. Сразу отмечу, что это не рейтинг, а просто список, выстроенный в произвольном порядке

красивейшие библиотеки

Библиотека Конгресса в США

Библиотека Конгресса — научная библиотека, де-факто, это национальная библиотека Соединенных Штатов, а так же самое старинное федеральное культурное учреждение страны (1800 год). Расположена она в трех зданиях в Вашингтоне, округ Колумбия. Это также крупнейшая библиотека в мире по объему фондов с общим числом книг в 22.19 миллионов

красивейшие библиотеки


Национальная библиотека республики Беларусь, Минск

Национальная библиотека Беларуси содержит крупнейшее собрание белорусских печатных материалов, а так же третью по величине в мире коллекцию книг на русском языке. но известной она стала не благодаря этому, а благодаря зданию, в котором она расположилась. Оно было достроено в 2006 году и имеет 22 этажа. Многие критикуют сооружение благодаря неправильной форме, но это все равно делает библиотеку одной из самых необычных в мире. Новое здание было спроектировано архитекторами Михаилом Виноградовым и Виктором Крамаренко

библиотека беларуси



Библиотека аббатства Святого Галла, Швейцария

Библиотека монастыря Святого Галла является одной из красивейших в мире, одной из самых ранних и самых важных монашеских библиотек в мире, а так же самой старой в Швейцарии. Здесь содержится 2100 рукописей, относящихся ко времени 8-15 столетий, а так же 1650 инкунабул. В общей сложности здесь хранится около 160 000 всевозможных материалов

Читальный зал университета Граца, Австрия


Библиотека Гейзеля, Университет Калифорнии, Сан Диего

Библиотека Гейзеля, главная библиотека Калифорнийского университета, расположенного в городе Сан Диего. Названа в честь Теодора Сьюза Гейзеля, внесшего значительный вклад в её развитие


Архитектурная библиотека TU Delft в Нидерландах

Дельфтская библиотека была построена в 1997 году дельфтским бюро архитектуры Mecanoo. Расположена она во внутреннем дворе университета. Крыша библиотеки покрыта травой, которая служит естественной изоляцией

Общественная библиотека Стокгольма

Стокгольмская общественная библиотека, а точнее, её здание, было разработана шведским архитектором Гуннаром Аспландом. Строительство началось в 1924 году и было завершено в 1928. Это одно из самых известных зданий Стокгольма и одна из наиболее важных работ Аспланда. Фактически, это была первая шведская публичная библиотека, которая применила принцип открытых полок

Библиотека Александрина в Египте

Библиотека Александрина является главной библиотекой и культурным центром, расположенным на берегу средиземного моря в египетском городе Александрия. Построена на месте древней библиотеки Александрии

Читальный зал Британского музея

Читальный зал расположен в самом центре Большого Двора Британского музея. Он использовался, как главный читальный зал Британской библиотеки, пока в 1997 году она не была перемещена в другое здание в Лондоне

Библиотека Софийского университета, Болгария

Кiлькiсть переглядiв: 1826

Коментарi

  • GuestLonse

    2017-11-19 11:52:24

    guest test post [url=http://gdhyuei23kol.com/]bbcode[/url] html http://gdhyuei23kol.com/ simple...