• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

До уваги учнів 10-11 класів

Сьогодні наша шкільна бібліотека отримала шкільні підручники:

1.О.Гісем Всесвітня історія -рівень стандарту-11 клас
2.В.Туташинський Технології- рівень стандарту-10 (11) клас
3.Й.Ривкінд Інформатика -- рівень стандарту-10 (11) клас
4.Л.Масол Мистецтво-- рівень стандарту,профільний рівень -10 (11) клас
5.Ю.КовбасенкоЗарубіжна література - профільний рівень -
11 клас

Тиждень безпеки дорожнього руху

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.
З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах з 11 по15 листопада 2019 року в нашій школі проходить Тиждень безпеки дорожнього руху.
Результат пошуку зображень за запитом "тиждень дорожнього руху"
З цієї нагоди в бібліотеці школи організована книжкова виставка, головною метою якої є: формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я школярів.

Ювілей видатного сатирика

З нагоди відзначення 130-річчя від дня народження видатного українського письменника-сатирика Остапа Вишні (Павла Губенка, 31 жовтня (13 листопада) 1889 – 28 вересня 1956 р.). в нашій шкільній бібліотеці підготовлено книжкову виставку «Неперевершений майстер гумору – Остап Вишня».
Остап Вишня – народний гуморист, його гумор глибоко національний. Мова його творів глибоко народна, колоритна, поетична, дотепна й гостра.
Запрошуємо наших читачів до бібліотеки, щоб поринути у чарівний світ оповідань Остапа Вишні.
Виставка буде цікава всім, хто цікавиться нашою українською літературою та життєвим шляхом сатира.

Книжкові новинки в бібліотеці

Цього тижня бібліотечний фонд нашої шкільної бібліотеки поповнився цікавими, корисними виданнями українською мовою. Читачам середнього і старшого шкільного віку презентовано оригінально і яскраво оформлену виставку новинок «Нові книги – нові друзі», з якої можна обрати книгу для читання вдома або в читальному залі.

Все,

що серце і що розум

вік творили не один,

повизбирувало людство

в книги - перла із перлин.

Юлій Вонаг.

Життя прожити – не поле перейти. Всяке трапляється. Трапляються складні ситуації, в яких і дорослий може розгубитись, не те що підліток. Як бути? Хто підскаже? Хто навчить розуму? Звісно ж книга! Не бойовики та серіали, яким ви віддаєте перевагу, а книга! Вона порадить, допоможе, навчить поступати за досконалішим кодексом честі, совісті, людяності. І ти не схибиш у житті.

Завітайте до нашої бібліотеки!

"Вчимося читати - вчимося жити!"

Простий вислів і слова говорять самі за себе. Протягом всього життя ми навчаємося пізнавати навколишній світ. Поряд з нами завжди ті,хто допомагає нам у цій нелегкій справі: батьки, вихователі, вчителі... Але є ще один, іноді зовсім непомітний , хоча доволі серьйозний і важливий помічник. Він із самого дитинства щодня супроводжує нас життєвим шляхом дорослішання і самоствердження, даючи поради і приклади, відкриваючи світ мрій і сподівань, допомагаючи пізнавати минуле і зазирнути у майбутнє. Ім'я йому - книга. Вона може стати твоїм найдорожчим скарбом і найважливішим відкриттям, але, не встигнувши своєчасно "встановити із нею зв'язок", ти можеш втратити його раз і назавжди.

Отже, починай дружити з нею!

Бібліотека - це не тільки місце зберігання та читання книг, журналів чи енциклопедійІ не просто точка доступу до мережі Інтернет або місце, де можна знайти потрібну інформацію. Предметом гордості бібліотеки завжди були і є книжки та читачі – справжні друзі!

/Files/photogallery/732/IMG_4092.JPG

/Files/images/IMG_6955.jpg

Шановні користувачі!

Щиро вітаємо Вас на сайті Єрківської шкільної бібліотеки !
Сподіваємося, що ви станете постійними відвідувачами нашого сайту, а ваш пошук необхідної інформації завжди буде успішним!

/Files/images/noviy_rk/P2240655.JPG

/Files/photogallery/732/P9300545.JPG

В нашій бібліотеці можна:
- взяти цікаву книгу;
- розповісти про книгу, яка сподобалась;
- підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;
- знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію;
- почитати журнали та енциклопедії;
- виконати домашнє завдання.

/Files/photogallery/732/SAM_2890.JPG

Історія книги:

Неможливо уявити собі сучасне суспільство без книг. Проте були часи, коли не тільки книг не було, але і писати люди не вміли. Але людина істота невтомне і настав момент, коли розум його винайшов і те і інше.
Шумери, вавілоняни, ассірійці і багато їх сусідів писали на глиняних табличках. Матеріал був дешевим, але з-за розміру табличок тексти на них були короткими. Тому великі твори, такі, як епос про Гільгамеша, або оповідь про початок світу, записували на декількох табличках. Зборів табличок існували при храмах і царських палацах. Археологи розкопали бібліотеки ассірійського царя Ашшурбанапала (VII ст. до н.е.), на полицях якої було понад 20 тис. табличок з різноманітними текстами.
Стародавні єгиптяни винайшли більш зручний матеріал для письма - папірус, який робили з особливим чином оброблених стебел папірусу, що ріс в достатку на берегах Нілу. Окремі листи склеювали в довгу смугу, сувій. На таких свитках, що досягали в довжину до 1000 м, записували релігійні тексти, казки, повчання, легенди, літописи. Папірус - пухкий матеріал, тому писати на ньому можна було тільки з одного боку: чорнило, наносившиеся загостреною очеретяною паличкою, проникало на всю глибину.Сувої зберігалися в скринях і стінних нішах. Деякі тексти призначалися спеціально для поховань; багато з них збереглися до нашого часу. Писали єгиптяни і на лляних тканинах. Такими тканинами, зокрема, обмотували мумій. Тексти іноді супроводжували малюнками.
Всі тексти були рукописними. Єдине відоме виключення - так званий Фестський диск, знайдений на Криті і виготовлений в XVII ст. до н.е. Цей не прочитаний досі текст був нанесений на сиру глину способом, схожим на механічний: знаки були вирізані на штампиках і відтиснуті на сирій глині.
Коли в IX - VIII ст. до н. е. у греків з'явилася алфавітна лист, вони стали писати на пальмових листках, липовий лубе, лляних тканинах і навіть на свинцевих свитках. Однак головним матеріалом залишався папірус. Пізніше в Римі та Греції стали застосовувати дерев'яні таблички, покриті воском або оштукатурені. Їх широко використовували в школах. Старий текст на воску можна було затерти і написати новий. Якщо тексти були довгими і розміщувалися на декількох табличках, їх пов'язували. Так виходила зв'язка, яку називали кодексом. Вона була схожа на знайомі нам книги, які теж називали кодексами, коли стали писати на пергаменті.
Тексти були різними; серед них філософські і взагалі наукові праці, вірші, епічні твори, записи трагедій і комедій і т.д. В III ст. до н.е. виникла найвідоміша бібліотека давнини - Олександрійська в Єгипті. У I ст. до н.е. в ній було близько 700 тис. сувоїв.

Книги «нашої ери»:
Нарешті античний світ знайшов новий міцний матеріал - пергамент (за назвою міста Пергам в Малій Азії, де його виробляли). Пергамент робили з овечих, телячих, козячих і навіть котячих шкір. Матеріал був міцним, але на виготовлення однієї книги могло піти ціле стадо. Листи можна було згинати, зшивати. Писали на пергаменті вже з двох сторін і не тільки очеретяними паличками, але і пташиними пір'ями.
Потреба в розмноженні текстів все зростала, а можливості переписувачів були обмежені. І з IV - V ст. до н.е. в китайських монастирях стали вирізати з дерева рельєфні тексти і ікони в дзеркальному відображенні. Змастивши їх фарбою, можна було отримати більшу кількість відбитків.
Набагато зручніше цільної дошки з текстом окремі знаки, з яких можна складати різні тексти. Першим до цього додумався в XI ст. коваль Пі Шен.
На Русі книги з'явилися з прийняттям християнства. Київські князі запрошували переписувачів і перекладачів. Вони теж писали на пергаменті. Новгородці писали один одному листи на бересті. Їх діти вчилися писати, процарапывая літери на її білій поверхні. Берестой користувалися і пізніше.
Найдавніша російська пергаментна книга - Євангеліє ХІ ст., написаної для новгородського посадника Остромира. Вона прикрашена мініатюрами та орнаментами. У цей час на Русі книга була головним чином релігійного змісту.
У XV ст. книгодрукування поширилося по всій Європі. Гутенберг, ювелір, гравер, різьбяр по каменю, винайшов книгодрукування. Він першим застосував розбірний шрифт, хоча вважається, що в Європі у нього були попередники.

Цікаві факти про книгу та бібліотеки

Найтовстіша у світі книга – англійський словник, що містить 8600 сторінок.
Найбільшою книгою у світі є видана у 1976 році у Денвері, штат Колорадо, США, "Суперкнига”, розмір якої становить 274 на 307 сантиметрів, а вага – 252кг 600г, яка налічує 300 сторінок.
Однією з найменших книг є томик віршів Т.Г.Шевченка "Кобзар”, який створив мікромайстер Микола Сядристий. Книга складається із 12 сторінок, кожна площею 0,6 квадратного міліметра. Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінцем людської волосини. Книга зшита павутинкою, обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. На обкладинці – портрет поета та зображення хати, де він народився.
Найбільше видання у світі – це багатотомна збірка "Акти і публікації Британського парламенту 1800-1900 років”. Усі томи збірки важать разом 31 тонну. Для того, щоб їх прочитати, потрібно понад 6 років.
Перлиною слов’янської поліграфії вважається книжка "Байки” І.Крилова, видана в Санкт-Петербурзі у 1856 році. Книга менша за поштову марку, тому читати її можна лише за допомогою лупи.
Однією з найбільших старовинних книг є гігантський атлас вагою 120кг, який знаходиться в Державній бібліотеці в Німеччині. Виданий він у 1661 році і має розміри 170 на 110см.
Стародавні люди писали на каменях, стінах печер за допомогою малюнків. Це було піктографічне письмо. На стінах храму у Фівах вирізьблено найдавніший літопис. Стіни ці є своєрідними сторінками книги, найбільшої у світі за своїми розмірами – кам’яні аркуші її сягають до сорока метрів у ширину.
У давнину існували глиняні книги. У таких книгах писали загостреними паличками. Глину сушили, загартовували у вогні. Такі книги були важкі і незручні у користуванні.
У стародавньому Єгипті книги писали на папірусі. Папірус – болотяна рослина зі стеблом висотою 4-5 метрів. Стебла папірусу розрізали на тонкі смужки, розкладали їх так, щоб край однієї смужки заходив на край другої. Краї приклеювали. Другий шар тонких смужок накладали перпендикулярно до першого. Накладені смужки пресували, просушували. Написану на папірусі книжку згортали в сувій (найдовший сувій має понад 40 метрів довжини). До ХІV століття книги писали на пергаменті (за назвою м.Пергам, де його вперше виготовили). Пергамент виробляли зі шкіри молодих телят, ягнят, кіз.
Писали на пергаменті чорнилом та різними фарбами. Чорнило робили із сажі, відвару кори вільхи та дуба. Заголовки, ініціали, великі букви виводили червоною фарбою. Використовували також охру – світло-жовту фарбу, лазур, золото, срібло.
Усі рукописні книги переплітали. Палітурку виготовляли з дерев’яних дощок, обтягнутих шкірою, парчею, оксамитом та атласом. Потому прикріплювали металеві бляхи, аби книжки довше зберігалися. Зверху виготовляли срібні або золоті обкладки. Верхню кришку прикрашали дорогоцінним камінням, перлами.

Самая большая мини-библиотека

С 1972 года Йозеф Тари (Jozsef Tari) стал собирать разные миниатюрные книги. Сейчас в его коллекции находится около 4500 экземпляров книг, среди них находится и самая миниатюрная в мире книга, размеры которой составляют всего 2,9 х 3,2 мм.

Тари всегда был поклонником книг, так как долго работал в типографии. Только благодаря своей работе, Йозеф Тари начал собирать свою коллекцию. В его мини-библиотеке большинство книг написано на венгерском языке, однако есть экземпляры, которые были привезены из США, Японии, Мексики, Канады, Австралии и даже Индонезии.

Интересно то, что его коллекция имеет большую тематическую разнообразность: у него есть книги о спорте, религии, кулинарные книги и художественная литература. Самое главное условие – это то, что размер книги должен быть не больше 76 мм. Многие книги в его коллекции имеют возраст уже более века, но главной достопримечательностью библиотеки все же, остается самая маленькая книжка в мире.

Кроме мини-книг, в коллекции Йозефа находится 15 видов разнообразных миниатюрных газет, в том числе и самая маленькая газета, размером 19 х 26 мм.

Самая маленькая библиотека в мире

Из-за возросшей популярности мобильной связи красные телефонные будки в Англии медленно, но верно уходят в историю. Однако на свалку их не выбрасывают. Владелец будок — оператор связи British Telecom распродает их всем желающим. Британцы переоборудуют эти будки в душевые, кладовки, а также художественные инсталляции.

Жители крошечного английского городка Уэстбери-саб-Мэндип решили не отставать от моды и выкупили одну будку за символическую цену в 1 фунт, сделав из нее уникальную достопримечательность — самую маленькую библиотеку в мире. Причем находится библиотека на свежем воздухе и работает круглосуточно, 365 дней в году.

Внутри будки установили полки, на которых расположили книги разной тематики. Помимо книг в самой маленькой библиотеке можно найти диски и DVD. Каталог библиотеки содержит более 100 наименований: классика, периодические издания, нашумевшие бестселлеры и многое другое.

В самой маленькой библиотеке нет библиотекаря, здесь сделан упор на сознательность читателей. Люди сами приносят из дома книги, чтобы поставить их на полки, а взяв что-то почитать — обязательно возвращают книгу на место.

Несмотря на очень маленькое количество жителей в городе (около 800 человек), библиотека в телефонной будке очень популярна, порой читателям, чтобы взять книгу, приходится отстоять очередь.

Красивейшие библиотеки мираВ этой подборке собраны красивейшие и самые знаменитые библиотеки мира. Многие из них являются ключевыми достопримечательностями своих городов, некоторые вызывают бурный общественный резонанс, но в любом случае, каждая из этих библиотек заслуживает внимание. В подборке я буду приводить ссылки на подробный рассказ о многих из этих сооружений, так как о большинстве из них мы уже писали ранее. Сразу отмечу, что это не рейтинг, а просто список, выстроенный в произвольном порядке

красивейшие библиотеки

Библиотека Конгресса в США

Библиотека Конгресса — научная библиотека, де-факто, это национальная библиотека Соединенных Штатов, а так же самое старинное федеральное культурное учреждение страны (1800 год). Расположена она в трех зданиях в Вашингтоне, округ Колумбия. Это также крупнейшая библиотека в мире по объему фондов с общим числом книг в 22.19 миллионов

красивейшие библиотеки


Национальная библиотека республики Беларусь, Минск

Национальная библиотека Беларуси содержит крупнейшее собрание белорусских печатных материалов, а так же третью по величине в мире коллекцию книг на русском языке. но известной она стала не благодаря этому, а благодаря зданию, в котором она расположилась. Оно было достроено в 2006 году и имеет 22 этажа. Многие критикуют сооружение благодаря неправильной форме, но это все равно делает библиотеку одной из самых необычных в мире. Новое здание было спроектировано архитекторами Михаилом Виноградовым и Виктором Крамаренко

библиотека беларусиБиблиотека аббатства Святого Галла, Швейцария

Библиотека монастыря Святого Галла является одной из красивейших в мире, одной из самых ранних и самых важных монашеских библиотек в мире, а так же самой старой в Швейцарии. Здесь содержится 2100 рукописей, относящихся ко времени 8-15 столетий, а так же 1650 инкунабул. В общей сложности здесь хранится около 160 000 всевозможных материалов

Читальный зал университета Граца, Австрия


Библиотека Гейзеля, Университет Калифорнии, Сан Диего

Библиотека Гейзеля, главная библиотека Калифорнийского университета, расположенного в городе Сан Диего. Названа в честь Теодора Сьюза Гейзеля, внесшего значительный вклад в её развитие


Архитектурная библиотека TU Delft в Нидерландах

Дельфтская библиотека была построена в 1997 году дельфтским бюро архитектуры Mecanoo. Расположена она во внутреннем дворе университета. Крыша библиотеки покрыта травой, которая служит естественной изоляцией

Общественная библиотека Стокгольма

Стокгольмская общественная библиотека, а точнее, её здание, было разработана шведским архитектором Гуннаром Аспландом. Строительство началось в 1924 году и было завершено в 1928. Это одно из самых известных зданий Стокгольма и одна из наиболее важных работ Аспланда. Фактически, это была первая шведская публичная библиотека, которая применила принцип открытых полок

Библиотека Александрина в Египте

Библиотека Александрина является главной библиотекой и культурным центром, расположенным на берегу средиземного моря в египетском городе Александрия. Построена на месте древней библиотеки Александрии

Читальный зал Британского музея

Читальный зал расположен в самом центре Большого Двора Британского музея. Он использовался, как главный читальный зал Британской библиотеки, пока в 1997 году она не была перемещена в другое здание в Лондоне

Библиотека Софийского университета, Болгария

Общественная библиотека Сиэтла, Вашингтон, США

Центральная библиотека Сиэтла расположена в 11-этажном здании из стекла и стали в центре города Сиэтл в Вашингтоне. Новое здание было открыто в 2004 году. Ежегодно его посещает до 2 миллионов человек, среди которых как любители чтения, так и многочисленные туристы и путешественники

Общественная библиотека Ванкувера, Канада

Городская библиотека Штутгарта

Этот современнейший медиацентр открылся в Штутгарте совсем недавно. Благодаря необычному дизайну и выбору цвета все внимание посетителя здесь устремлено исключительно на книжные полки. Несомненно, что именно такими будут библиотеки будущего. Подробнее в теме о библиотеке Штутгарта

Австрийская Национальная библиотека в Вене

Национальная библиотека Австрии обладает колоссальной историей, а так же впечатляющим внешним интерьером и экстерьером. Общая коллекция книг здесь превышает семь с половиной миллионов, из которых 180 000 — папирусы. здесь хранится множество ценнейших рукописей, редких и уникальных книг и других материалов

Берлинская старая библиотекa

Здание Государственной библиотеки Берлина расположено в самом центре города, здесь хранится свыше 7 миллионов томов книг


Завершим нашу подборку немного нетрадиционной библиотекой, расположенной в одном из отелей на побережье океана — это библиотека отеля Ко-Самуи в Таиланде

Вислови видатних людей про книгу

Про книгу висловлювались видатні люди:

"Люди перестають мислити, коли перестають читати" (Д.Дідро),

"Книги - діти розуму" (Джонатан Свіфт),

"Книжки - кораблі думки, що мандрують хвилями часу" (Френсіс Бекон),

"Завдання книг - полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його" (Я.Корчак),

"Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення" (В.Сухомлинський).

"Одна мудра книга краща від найбільшого багатства" - перське народне прислів'я

"Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною" (В.Сухомлинський)

"Книга - сад, вмещающийся в кармане" - арабське прислів'я

"Дім, в якому немає книг, подібний до тіла, позбутого душі" (Цицерон)

"...Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги" (Т.Г.Шевченко)

"Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу" (Г.Лейбніц)

"Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги" (К.Паустовський)

Українські прислів'я та приказки про книгу

Без хліба легше прожити, а ніж без книги.
*
Весела книжка – твоя радість.
*
Дім без книги – день без сонця.
*
День без книги, що обід без хліба.
*
З книгою жити – з добром дружити.
*
З книгою подружишся, розуму наберешся.
*
З ручаїв – ріки, з книжок – знання.

Знання – сонце, книга-вікно.
*
Золото добувають із землі, а знання – з книжок.
*
Книга – дзеркало життя.
*
Книга – міст у світ знань.
*
Книга – світ, книга - серцю привіт.
*
Книга – твій друг, без неї, як без рук.

Книга для дітей, що волога для полів.
*
Книга для розуму, що теплий дощик для посіву.
*
Книга добру навчить, від дурного відверне.
*
Книга корисна, коли її читають.
*
Книга не пряник, а дітей до себе манить.
*
Книга мала, та серцю люба.
*
Книга подібна воді – дорогу проб’є усюди.
*
Книгу читай, розуму набирай.
*
Книги читати - усе знати.
*
Книгу читають не очима, а розумом.
*
Кому книга - розвага, а кому - навчання.
*
Книгу прочитав – на крилах політав.
*
Молодому книга – крила, старому – кийок.
*
Нема розумного сусіда – з книгою поговори.
*
Одна книга тисячі людей навчає.
*
Письменному книжка в руки.
*
Розум без книги, що птах без крил.
*
У домі без книги, як без вікон, темно
*
Книга для розуму, що теплий дощик для посівів.
*
Книга для дітей, що волога для полів.
*
Книгу потрібно читати не очима, а розумом.
*
Книга тоді корисна, коли її читають.
*
Без хліба легше прожити, ніж без книги.
*
Книга - твій друг, без неї, як без рук.
*
Книга подібна воді - дорогу проб'є усюди.
*
Книжка мовчки все розкаже.
*
Книжка розуму навчає.

Що книга, то розум
*
Книга, а не борода робить чоловіка мудрим.
*
Книгу читати – не язиком чесати.
*
Хто книгу читає, той і розум має.
*
Хто багато читає, той багато знає.
*
Мудрої книги мова – не полова.
*
Будеш з книгою дружити – буде легше в світі жити.
*
Гарна книга научить, а погана намучить.
*
Книга – найкращий подарунок.
*
Хто книгу читає, в того розум прибавляє.
*
Книга – друг на все життя.
*
Мудрим ніхто не родився, а навчився.

Вчитись ніколи не пізно.
*
Не кажи – не вмію, а кажи – навчусь!
*
Розум за гроші не купиш.
*
Вік живи – вік учись.
*
Здобудеш освіту – побачиш більше світу.
*
За одного вченого дають десять невчених.
*
Писать не язиком чесать.
*
Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.
*
Вчення – світ, а не вчення – тьма.
*
Людина без книги, як ліхтар без свічки.
*
Ліпший розум, як готові гроші.
*
Чого навчився, того за плечима не носить.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • GuestLonse

    2017-11-19 11:52:24

    guest test post [url=http://gdhyuei23kol.com/]bbcode[/url] html http://gdhyuei23kol.com/ simple...

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Грудень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031